'100-jarig Organon verdient Osse feestdag'
Het farmaceutische bedrijf Organon maakt sinds 1923 medicijnen in Oss. Columnist Sam Reijs van het Dtv-programma Stemmingmakerij wil het honderdjarig jubileum van het bedrijf uitgebreid vieren. Volgens hem is dit een uitgelezen kans om trots op Oss te zijn.
In zijn column beklaagt Reijs zich over het negatieve beeld dat Ossenaren hebben over hun eigen stad. Hij vindt dat in Oss de impact van Organon op de farmaceutische wereld wat vaker belicht moet worden. Naast een uitgebreide viering van het honderdjarig jubileum stelt hij voor om een film te maken over de geschiedenis van het bedrijf.
Het bedrijf werd eerst bekend doordat het insuline uit varkens haalde als medicijn tegen suikerziekte. Later ontwikkelde Organon de anticonceptiepil en zwangerschapstest. Ondanks het massaontslag in 2010 is de farmaceutische industrie van Oss nog springlevend en is het aantal banen in deze sector tegenwoordig hoger dan voor dat jaar.