87 Nederlandse gevechtsvliegers worden onderscheiden met prestigieuze Amerikaanse Air Medal
87 Nederlandse gevechtsvliegers ontvangen de prestigieuze Amerikaanse Air Medal. Het gaat om F-16 vliegers die meerdere gevechtsvluchten maakten boven Irak en Oost-Syrië in de strijd tegen ISIS. Vrijdag ontvingen de eerste vijftig vliegers de onderscheiding op vliegbasis Volkel en Leeuwarden.
Nederland bombardeerde tussen 2014 en 2018 diverse ISIS-doelen in Irak en Oost-Syrië. Zo vielen Nederlandse F16’s s commandoposten, voertuigen, hoofdkwartieren en opslaglocaties voor munitie aan. Daarnaast ondersteunden zij de Koerdische en Iraakse grondtroepen.
Met de onderscheiding bedankt Amerika Nederland voor de inzet in Irak en Oost-Syrië. In totaal maakten de Nederlanders 15.000 vlieguren en 3000 operationele vluchten. Het is nog nooit voorgekomen dat deze buitenlandse blijk van waardering op zo’n grote schaal is uitgereikt.