Al fietsend ziet ook burgemeester Jack Mikkers problemen van fietsstraat F59
Een fietstocht over de fietsstraat in Nuland moest burgemeester Jack Mikkers overtuigen van het feit dat er echt iets gedaan moet worden aan de F59 in Nuland. Probleem is alleen dat als er iets wordt aangepast, dat er dan weer andere problemen ontstaan.
Bewoner en raadslid namens Rosmalens Belang, Roos van der Kallen, legt uit. “Bij de Driekoningenstraat ligt midden op de weg een verhoging. Daar hebben bewoners last van, maar als je die verhoging weghaalt, dan gaat het verkeer harder rijden. Wat is dan de oplossing?”, vraagt ze zich hardop af.
Maria van de Bemd ziet nog andere obstakels. “Het grote probleem is dat op verschillende punten op de fietsstraat geen duidelijke markeringen staan dat dit een fietsstraat is. Ook komt er redelijk wat vrachtverkeer over de straat, terwijl ze hier te gast zijn. Voor kinderen die naar school moeten fietsen, is het levensgevaarlijk.”
Na een fietstocht en gesprek met burgemeester Mikkers kan hij niet veel beloven, zegt Van de Bemd. “Hij erkent de problemen, maar er kan niet veel gedaan worden. Het gaat vooral om het fatsoen van de mensen om zich aan de regels te houden, maar dat valt niet mee.” De enige oplossing is voorlopig het plaatsen van extra borden, zodat het voor iedereen duidelijk is dat de F59 een fietsstraat is.