Basisschool ’t Wikveld bouwde vrijdag samen met de jeugdprins van Empel een feestje
Op basisschool 't Wikveld in Empel, oftewel ’t Slotgat, hebben ze er maar wat zin in: jawel, carnaval. En dan is ook nog eens een leerling van hun school verkozen tot de jeugdprins. Vrijdag vierden ze feest om het carnavalsseizoen af te trappen.
Normaal gesproken doen de kinderen mee aan de kinderoptocht in ’t Slotgat. Dit jaar was het programma wat aangepast. “We hebben de gymzaal omgetoverd tot een feestzaal en fantastische optredens georganiseerd”, vertelt Jorg de Bakker, de directeur van ’t Wikveld. Zo deden kinderen een dansje en gaf de prins carnaval een speech. De prins, Lars d’n Urste, is maar wat blij dat hij prins carnaval is geworden. “Ik vier vanaf kleins af aan al carnaval, net als ons pap en mam. Vanaf dat ik in de kinderwagen zat al. En nu ben ik dan eindelijk prins geworden. Echt heel vet.” Lars kijkt uit naar de komende dagen. “Lekker hossen.”
Niet alleen de prins, maar ook de rest van de kinderen kijken uit naar de komende dagen. Wat er op het programma staat? Een intocht, véél fristi drinken, en ‘gewoon lekker feesten.’ “Je bent nooit te jong om te feesten!”