Bernheze gaat Kasteel Heeswijk helpen met oplossen financiële problemen
De gemeente Bernheze werkt aan een manier om Kasteel Heeswijk te helpen de ontstane financiële problemen op te lossen. Dat zei wethouder Rein van Moorselaar donderdagavond tijdens de raadsvergadering.
Het kasteel zit in financiële nood vanwege de coronamaatregelen waardoor er al lang geen inkomsten meer binnen zijn gekomen. Volgens Van Moorselaar wordt er al enige tijd gesproken met Kasteel Heeswijk en de provincie om te kijken naar een oplossing. Het gaat om ‘maatwerk’, aldus de wethouder, die verwacht dat het college daar binnenkort een besluit over kan nemen. In juli moet de gemeenteraad daar dan nog goedkeuring aan verlenen.
“Bij het vaststellen van coronahulp richt de gemeente zich in eerste instantie op de continuïteit van het kasteel. En dat betekent niet dat wij de volledige schade die is opgedaan door corona gaan vergoeden”, zo legde Van Moorselaar uit. “En dan heb je maatwerk nodig en dat komt naar u toe.”