Bos, moeras en wandelpaden rondom Engelermeer
Het Engelermeer gaat er binnenkort heel anders uit zien. De gemeente Den Bosch verandert de natuur in het noorden van de plas en laat ook wandelpaden aanleggen.
De gemeente noemt het een klimaatbestendige maatregel die goed is voor de natuur én recreatie. Aan de noordoostelijke kant van het Engelermeer komt een (voedsel)bos. Landbouwgronden worden omgevormd tot natuurlijke graslanden en moeras. Om het wiel in het noordwestelijke deel te beschermen komt hieromheen een combinatie van moeras, open water en bos.
Uitkijkheuvel
Door het aanleggen van wandelpaden wordt het op termijn mogelijk om een volledig 'rondje Engelermeer' te wandelen. De gemeente heeft ook het idee om aan de noordwestzijde een uitkijkheuvel te maken. Als je hier bovenop staat, kun je zowel het wiel als het omliggende water beter bekijken.