Bossche Bespaarteam helpt mensen met een kleine portemonnee de winter door
Het Bossche Bespaarteam is er voor iedereen met een kleine portemonnee, die moeite heeft om de energierekening te betalen. Hiermee wil de gemeente zowel de energiecrisis aanpakken als de klimaatcrisis aanpakken.
Het Bossche Bespaarteam bestaat uit een klusjesman en energiecoach. Terwijl de klusjesman kijkt of er nog lampen verwisselt kunnen worden, of dat er ergens een tochtstrip kan worden geplaatst, gaat de energiecoach aan de slag om te kijken waar er nog bespaart kan worden.
“Er leeft een grote energiecrisis in de samenleving. We willen op korte termijn mensen helpen met het nemen van maatregelen in hun eigen huis”, vertelt wethouder Mike van der Geld. “Veel mensen maken zich zorgen om hun portemonnee. We hebben daar als gemeente veel aandacht voor. Vandaar het Bossche Bespaarteam.”
“We willen de mensen helpen die het het hardst nodig hebben”, aldus Van Der Geld. “We selecteren als er sprake is van grote drukte, met name mensen die in een slecht geïsoleerde woning wonen of een smalle portemonnee. Uiteindelijk worden dat steeds meer mensen.”
Klimaatprobleem
Het Bossche Bespaarteam wil op kort termijn mensen helpen, maar de wethouder maakt zich ook zorgen over de opkomende klimaatcrisis. ‘Het team blijft sowieso komende winter aan de slag”, legt Van Der Geld uit. “We nemen daarnaast nog grote maatregelen zoals het isoleren van huizen. Dat gaan we ook de komende jaren meer doen. Ik hoop dat mensen daarom ook gaan nadenken over hoe zij in hun eigen huis kunnen besparen. Dat is heel noodzakelijk, ook voor de klimaatcrisis die steeds dichterbij komt.”
Grote stappen
“Het zijn kleine stapjes als het gaat om besparen, maar voor een individueel kan dat een hele grote stap zijn in de portemonnee”, aldus Van Der Geld. “Natuurlijk hebben we ook nog de grote klimaatopgave die we zo snel mogelijk moeten oplossen.” Vandaar de dringende mededeling van de wethouder: “Ik heb hier iedereen bij nodig. Ik roep dan ook iedereen op om de komende tijd grote stappen te gaan zetten.”