Bouw nieuwe school Van Maerlant in volle gang
Na een lang en complex proces is de bouw van het nieuwe schoolgebouw van Van Maerlant aan de Onderwijsboulevard in volle gang.
De huidige school van het Van Maerlant is verouderd en voldoet niet meer aan de bouwkundige- en onderwijskundige eisen. Daarom werd er gekozen voor een nieuw gebouw met twee verdiepingen. Daarin komen onder meer een theater, televisiestudio en een radiostudio. Daarachter liggen de leslokalen, een open leeromgeving en individuele leerplekken.
Naast het onderwijsgebouw komt een sporthal met gymzalen en fitness. Rondom de hal komt een groen park, die ook gebruikt kan worden voor sportactiviteiten.
(De tekst gaat verder onder de afbeeldingen).
Ontwerp
Bijzonder aan het nieuwbouwproject is dat leerlingen mochten meedenken over het ontwerp. Noa Vos en Jesse van Kollenburg van de leerlingenraad leverden een moodboard in bij directeur Tiny de Groot. Ook zaten zij in de beoordelingscommissie van welk architectenbureau de school uiteindelijk zou mogen ontwerpen.
Van de uiteindelijke schetsen en tekeningen is onder meer een Virtual Reality-model gemaakt, waardoor docenten, leerlingen en ouders alvast virtueel een rondje door de nieuwe school kunnen lopen. “Veel mensen kunnen een tekening lastig lezen. Dus maak je het beeldend. Het leverde ook discussies op en waardevolle input. Naar aanleiding daarvan hebben we nog wat kleine dingen aangepast”, zo valt te lezen op de website van de school.
Complex proces
Het bouwproces is erg complex, omdat de helft van het oude gebouw nog in gebruik is, zodat leerlingen tijdens de bouw gewoon naar school kunnen. Het schoolgebouw moet in juni volgend jaar klaar zijn. Dan wordt het tweede deel van het bestaande pand gesloopt. Op die plek wordt dan de sporthal gebouwd, die in de zomer van 2023 klaar moet zijn.