Buschauffeurs gaan staken in Den Bosch voor betere cao
Buschauffeurs in het streekvervoer gaan dinsdag staken in onder meer Den Bosch. Daarmee worden volgens de FNV de estafettestakingen die twee weken geleden begonnen, geïntensiveerd.
Volgens de FNV hangt het er nog even vanaf hoeveel chauffeurs daadwerkelijk gehoor geven aan de stakingsoproep. Marijn van der Gaag van de FNV verwacht dat er van de dienstregeling weinig overblijft, gezien de ervaringen in andere steden. Daar kwamen geen of heel weinig bussen op de weg.
Behalve in Den Bosch wordt er dinsdag gestaakt in Lelystad, Harderwijk, Dronten, Emmeloord en Zwartsluis. Na dinsdag zijn er twaalf dagen lang stakingen gepland door het hele land. De chauffeurs voeren actie voor een betere cao die moet zorgen voor een beter loon en lagere werkdruk. Daardoor zouden ook meer jonge chauffeurs aangetrokken kunnen worden, zo is het idee.
Marijn van der Gaag: “Door slechte beloning komen er te weinig nieuwe, jonge collega’s bij en de werkdruk is al jarenlang zo hoog dat het ziekteverzuim op sommige plekken 25% is. Daar moeten de werkgevers zich echt harder voor gaan inzetten.”
De FNV snapt dat de stakingen voor problemen gaan zorgen voor het publiek. Er wordt geprobeerd de overlast te beperken, bijvoorbeeld voor scholieren die met examens zitten. De nieuwe cao moet gaan gelden met terugwerkende kracht van 1 juli 2021 tot en met eind dit jaar. In het streekvervoer in Nederland werken in totaal zo’n 13.000 mensen.