COA houdt open dagen bij Van der Valk-hotel
Om een inkijkje te geven in hoe 300 asielzoekers worden opgevangen in het Van der Valk-hotel in Uden organiseert het Centraal Orgaan voor opvang Asielzoekers (COA) in september twee open dagen.
Dat meldt de gemeente Maashorst in een zogeheten voortgangsbericht. De gemeente is van plan om iedere drie weken met zo’n nieuwsbrief te komen.
Bij de twee open dagen laat het COA zien hoe de opvang eruit komt te zien en is er de gelegenheid om vragen te stellen en om zorgen te uiten. Een specifieke datum is nog niet bekend.
Bijeenkomst
Naast open dagen gaat de gemeente een tweede bijeenkomst organiseren voor omwonenden. Op de bijeenkomst gaat de gemeente in op vragen en aandachtspunten die tijdens een eerdere bijeenkomst in juli aan bod kwamen.
In het voortgangsbericht merkt de gemeente verder op dat er in de volksmond veel gesproken wordt over een asielzoekerscentrum (AZC). Dat klopt niet, want een AZC is van een meer permanent karakter en dat geldt voor de tijdelijke opvang in Uden niet. Ook zegt de gemeente nog eens bewust te zijn van de zorgen die leven onder inwoners. De eerdere bijeenkomst, de demonstratie, mails en andere uitingen hebben dat meermaals bevestigd.