Weener XL moet begeleiding en communicatie verbeteren, medewerkers blijven sceptisch na adviesrapport
De communicatie binnen Weener XL moet worden verbeterd en medewerkers moeten betere begeleiding krijgen. Dat is de beste manier om de problemen binnen het werkbedrijf aan te pakken, maar medewerkers blijven voorlopig sceptisch.
Dat zegt het Bossche college van B en W in een reactie op het onderzoek dat is uitgevoerd door Job Cohen en Marco Schipper. Medewerkers blijven voorlopig echter sceptisch.
(Tekst gaat verder onder de video)
Vorig jaar klaagden medewerkers van Weener XL onder meer in een uitzending van Dtv Nieuws over intimidatie, scheldpartijen, een angstcultuur en vernederingen op de werkvloer. Via het onafhankelijk onderzoek is alles in kaart gebracht en werden er ook adviezen gegeven voor verbetering. Volgens het college is het duidelijk dat er sprake is van ongewenst gedrag maar ook dat er al hard wordt gewerkt om er iets aan te doen. Deel van het probleem is de 'grote diversiteit en complexiteit van de groepen medewerkers', zo geven B en W aan. Daardoor spreken mensen 'letterlijk en figuurlijk' elkaars taal niet en dat kan leiden tot problemen en een slechte werksfeer.
De oppositiepartijen in de gemeenteraad willen volgende week in debat over de resultaten van de onderzoeken. De SP sorteert hier alvast op voor en pleit voor een positievere werksfeer bij Weener XL.
Extra geld
De bedoeling is om bij de voorjaarsnota van volgend jaar 240.000 euro uit te trekken voor Weener XL. Dat geld is bedoeld voor extra mensen op het gebied van communicatie en begeleiding van de medewerkers. Enkele medewerkers van Weener XL laten op hun beurt aan Dtv Nieuws weten dat zij niet denken dat die extra bijdrage een oplossing is.
Met de verbeteringen en maatregelen heeft het college er echter vertrouwen in dat de rust bij Weener XL de komende tijd terugkeert en kan de directie van Weener XL volgens het college aanblijven.