College van B en W Den Bosch: ‘Voldoende maatregelen om veilig te kunnen stemmen’
Het college van burgemeester en wethouders in Den Bosch denkt dat er voldoende maatregelen genomen zijn om het stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen in maart veilig te laten verlopen.
Dat antwoordt het college op vragen van SP, die zich afvroeg hoe het moet met stemmen in coronatijd. “Midden in een pandemie een verkiezing organiseren waarbij tienduizenden mensen in beweging zijn is een uitdaging. We nemen verschillende maatregelen om een volledig coronaproof verkiezing te organiseren”, aldus het college.
De maatregelen die genomen worden zijn het inzetten van een mobiel stembureau dat rondtrekt langs zorglocaties en het vergroten van het aantal stembureaus. Dat zijn er deze verkiezingen 126 verdeeld over drie dagen, terwijl het aantal bureaus bij de vorige verkiezingen 92 was. Daarnaast mogen kiezers naast een eigen stem drie volmachtsstemmen uitbrengen. Dit zijn er normaal twee.
Ook mogen 20.000 inwoners van de gemeente stemmen per brief. “Niet iedereen zal gebruik maken van deze mogelijkheid, maat het zal wel leiden tot een verlaging van de drukte op de stembureaus.”
Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen kan op maandag 15, dinsdag 16 en woensdag 17 maart.