De Nachtwacht komt op bezoek in Bernheze
Oudere inwoners van Bernheze die niet meer naar het Rijksmuseum kunnen om de Nachtwacht eens te zien, krijgen nu toch de kans. Een levensgrote replica van het wereldberoemde schilderij komt namelijk te hangen in de kerk van de Abdij van Berne.
Het werk is te zien van 30 november tot 20 december. Het gaat om een initiatief van het Rijksmuseum, speciaal voor bewoners van verpleeg- en verzorgingshuizen. De replica van de Nachtwacht reist sinds 2020 door het land en is dan te zien in seniorencomplexen. Dat onder het motto ‘Nachtwacht on tour’.
De Bernhezer Kunstkring (BKK) had een verzoek ingediend om de replica naar de gemeente te halen en na veel overleg en lang wachten kwam er een positief antwoord. De BKK koos voor de Abdij van Berne als locatie omdat daar genoeg ruimte is. Het werk is namelijk 4,5 meter hoog en 5 meter breed. Vanaf volgende week kunnen mensen alleen of in groepjes in alle rust het meesterwerk van Rembrandt gaan bekijken.
Eerder dit jaar was de replica ook te bekijken in de locatie Noorderkroon van BrabantZorg in Den Bosch.