Den Bosch start met een burgerberaad: ‘op zoek naar de zachte stemmen’

In Den Bosch gaat voor het eerst gewerkt worden met een burgerberaad om gewone inwoners meer zeggenschap te geven bij het maken van nieuw beleid. Het moet helpen om de kloof tussen politiek en burgers te verkleinen en meer onderling vertrouwen te kweken.

Het burgerberaad wordt ingezet voor de nieuwe woonzorgvisie die er volgend jaar moet komen. In het burgerberaad kunnen zo’n 100 mensen gaan meepraten over het onderwerp. Ze worden via loting uitgekozen. Daarvoor worden zo’n 10.000 brieven gestuurd aan mensen met verschillende achtergronden. Op die manier moet het burgerberaad een juiste afspiegeling worden van de maatschappij. In een periode van vier tot zes maanden komt het burgerberaad in meerdere sessies bij elkaar, bijgestaan door een begeleider. De deelnemers krijgen zelf ook veel te zeggen over de vorm waarin het gebeurt.

Alle stemmen horen

Wethouder Pieter Paul Slikker (PvdA) vindt het een mooie manier om te horen hoe er in de samenleving wordt gedacht over bepaalde onderwerpen: “Wij willen álle stemmen horen in onze wijken en dorpen over belangrijke opgaven. Er zijn mensen die makkelijk de weg naar het stadhuis weten te vinden. Maar er zijn ook de stemmen die veel zachter klinken of helemaal niet. De stem van inwoners die soms het vertrouwen kwijt zijn dat hun stem er óók toe doet in onze samenleving.”

Belangrijk onderwerp

De overleggen in het burgerberaad moeten leiden tot een eindrapport met aanbevelingen voor het gemeentebestuur. De woonzorgvisie is volgens de wethouder een uitstekend onderwerp om op deze manier aan te pakken, omdat het iedereen aangaat en het een groot probleem dreigt te worden: “Over 20 jaar hebben we twee keer zoveel oudere inwoners en minder werkenden in de zorg. Daarover willen we met inwoners op ontdekkingstocht. Wat betekent dat voor hoe we oud willen worden? Voor wat we over hebben voor elkaar? Wat we nodig hebben in onze wijken en woningen? Wat verwachten we van onze zorgmedewerkers?”

Op 4 juli moet de Bossche gemeenteraad nog aangeven wat ze precies verwacht van het burgerberaad.

advertentie Banner Het waare huis 2023 Gecentreerd
Oss viert verjaardag van Global Goals door vlag te hijsen
VERENIGDE NATIES

Oss viert verjaardag van Global Goals door vlag te hijsen

VERENIGDE NATIES

Oss viert verjaardag van Global Goals door vlag te hijsen

Het is maandag de verjaardag van de Global Goals en dat wordt ook in Oss gevierd. Daarom werd de vlag van de Global Goals gehesen op het gemeentehuis van Oss en er werd een speciale avond georganiseerd om stil te staan bij die verjaardag.

Macharen reageert opgelucht op akkoord van Osse raad op dorpsplan
NIEUWE WONINGEN EN DORPSHUIS

Macharen reageert opgelucht op akkoord van Osse raad op dorpsplan

Inwoners van Macharen zijn enthousiast dat de gemeenteraad toestemming heeft gegeven om het dorpsplan uit te voeren. De komende tijd gaat er het nodige veranderen in het dorp.

18-jarige man uit Drunen aangehouden voor steekpartij op Raadhuisplein
112

18-jarige man uit Drunen aangehouden voor steekpartij op Raadhuisplein

De politie heeft maandagochtend een Drunenaar (18) aangehouden voor een steekpartij op het Raadhuisplein in zijn woonplaats. Daarbij raakte zondagmiddag een 21-jarige Waalwijker gewond.

50 jaar Vughtse kunst in het Vughts Museum: ‘Mogen we trots op zijn’
KUNSTWERKEN

50 jaar Vughtse kunst in het Vughts Museum: ‘Mogen we trots op zijn’

Het Vughts Museum bestaat 50 jaar. Ter ere van dit jubileum is er in het museum een speciale expositie samengesteld.

Spiegeltent middelpunt én hoogtepunt Gestelse kermis
GESTELSE KERMISFEESTEN

Spiegeltent middelpunt én hoogtepunt Gestelse kermis

De kermis heeft weer bezit genomen van Sint-Michielsgestel. Sinds zaterdagochtend staat het dorp bol van de activiteiten. Waar het in de meeste dorpen gaat om de attracties, staan in Sint-Michielsgestel vooral de spiegeltent en kermisfeesten centraal.

Grindlaan in Oss tot einde van de week afgesloten vanwege werkzaamheden
DE AVENTURIJN

Grindlaan in Oss tot einde van de week afgesloten vanwege werkzaamheden

De Grindlaan in Oss wordt momenteel op de schop genomen. Er worden onder meer grote drempels met zebrapaden aangelegd. De wegwerkzaamheden duren tot het einde van deze week.

advertentie Banner Het waare huis 2023 Gecentreerd
50 jaar Vughtse kunst in het Vughts Museum: ‘Mogen we trots op zijn’
KUNSTWERKEN

50 jaar Vughtse kunst in het Vughts Museum: ‘Mogen we trots op zijn’

Het Vughts Museum bestaat 50 jaar. Ter ere van dit jubileum is er in het museum een speciale expositie samengesteld.

Spiegeltent middelpunt én hoogtepunt Gestelse kermis
GESTELSE KERMISFEESTEN

Spiegeltent middelpunt én hoogtepunt Gestelse kermis

De kermis heeft weer bezit genomen van Sint-Michielsgestel. Sinds zaterdagochtend staat het dorp bol van de activiteiten. Waar het in de meeste dorpen gaat om de attracties, staan in Sint-Michielsgestel vooral de spiegeltent en kermisfeesten centraal.

Grindlaan in Oss tot einde van de week afgesloten vanwege werkzaamheden
DE AVENTURIJN

Grindlaan in Oss tot einde van de week afgesloten vanwege werkzaamheden

De Grindlaan in Oss wordt momenteel op de schop genomen. Er worden onder meer grote drempels met zebrapaden aangelegd. De wegwerkzaamheden duren tot het einde van deze week.