Dj Geert Bergers: “Een goede mix stopt niet”
De Osse dj Geert Bergers bereikte vorig week voor de tweede keer de nummer 1-positie in de Mixcloud. “Dat was vet, helemaal cool.”
Mixcloud is een online audioplatform waar dj’s muziek ten gehore brengen. Bergers publiceert er iedere keer een nieuwe mix, een audiobestand van ongeveer één uur waarin hij verschillende nummers naadloos in elkaar over laten lopen. En dat mixen doet hij met succes, want afgelopen week bereikte hij voor de tweede keer de nummer 1-positie in de ranking van mixen van het genre Chillout.
Tekst loopt door onder video
Grote namen in de muziekwereld stonden onder de Osse dj genoteerd. “Ik stond boven Martin Garrix, die zullen de meeste mensen wel kennen”, zegt Bergers, wiens mix iedere vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur te horen is op radiozender Mfm.
Mixen van muziek is niet zomaar het aan elkaar plakken van muzieknummers. “De kracht van een goede mix is dat het muzikaal klopt. De akkoorden en het tempo moet blijven kloppen en mensen moeten niet het gevoel hebben dat de ene plaat overgaat in de andere. De een is nog bezig met het ene liedje terwijl de ander in de verte al het andere liedje hoort aankomen”, zegt Bergers, die inmiddels al bijna dertig jaar dj is.
De Osse dj heeft nu voor de tweede keer een nummer 1 in de Mixcloud te pakken, maar wil hij nog meer? "Vroeger wilde ik altijd in de Dj Mag top 100 staan toen diskjockeys de beste kozen. Maar nu staat Fedde le Grand met tien meiden op het station om stemmen te werven. Nee, ik vind het leuk als andere dj's mijn mixkwaliteiten bepalen. Zij hebben er echt verstand van. Het gaat mij er vooral om dat ik de muziek die ik zelf speel muzikaal lekker vind en dat mensen die voor mij staan blijven dansen. Dat is voor mij de drijfveer."
Karaokemix
De muziekmixen heeft Bergers ook verwerkt in een karaokemix, waarbij de karaokenummers elkaar aan de lopende band afwisselen en waarbij de de muziek tussendoor niet stopt. De karaokeset zet Bergers in voor kleinere evenementen. De dj verwacht hiermee de komende periode zijn boterham te moeten verdienen, omdat grote evenementen door corona niet doorgaan.