Dress Red Day: Bossche gebouwen kleuren rood
Verschillende gebouwen in het Paleiskwartier gaan er vrijdagavond iets anders uitzien dan normaal. De gebouwen verlichten rood in het kader van Dress Red Day.
De rode gloed is te zien vanaf 19.30 uur. Op die manier wordt er aandacht gevraagd voor hart- en vaatziekten bij vrouwen. Bij vrouwen ontwikkelen hart- en vaatziekten zich soms anders dan bij mannen, waardoor deze vaker over het hoofd worden gezien.
Hormonen
Omdat vrouwelijke hormonen tot de overgang beschermen treden deze ziekten vaak pas op latere leeftijd op. Daarnaast ervaren vrouwen bijvoorbeeld subtielere signalen bij een hartinfarct dan mannen, zoals een pijnlijke kaak of duizeligheid. Daardoor wordt in sommige gevallen pas laat aan de bel getrokken.
'Draag rood'
Op vrijdag 29 september is het Wereld Hartdag. De Hartstichting vraagt daarom aandacht voor hart- en vaatziekten bij vrouwen. Alle Nederlanders worden op Dress Red Day opgeroepen om zich in het rood te kleden. De Hartstichting wil het bewustzijn vergroten, en meer aandacht vragen.
In totaal doen er dertien landelijke gebouwen mee aan de actie. Naast het Paleiskwartier, zullen onder andere ook het Strijp T-gebouw in Eindhoven, Stadion Het Kasteel in Rotterdam en Kadans in Nijmegen rood verlichten.