Ebert van Wanrooij, bekend van Vinkelse molen, ereburger van Vinkel
Ebert van Wanrooij is gekozen tot de ereburger van Vinkel. Stichting Kafland heeft hem uitgekozen, omdat hij elf jaar heeft gewerkt aan de komst van de Vinkelse molen.
Vroeger had Vinkel al een molen, maar die werd in 1964 verkocht. Vanaf 2009 is Van Wanrooij druk bezig geweest om de molen in Vinkel terug te krijgen. Zo richtte hij de stichting op om de molen in Vinkel te realiseren en daar was hij ook voorzitter van. “Hij was de drijvende kracht achter de komst van de Vinkelse molen. Hij mobiliseerde en activeerde iedereen”, zegt Mark van der Lee van stichting Kafland.
“Mensen kwamen door Van Wanrooij bij elkaar, de helft van het dorp heeft uiteindelijk bijgedragen aan de molen.” De titel ereburger van Vinkel wordt ieder jaar gegeven aan een vrijwilliger in het dorp.