Eindelijk een medaille voor Marc van Gils op EK Masters: 'Mega blij!'
Het is Marc van Gils van atletiekvereniging De Keien in Uden eindelijk gelukt: hij heeft zijn medaille op de 800 meter in de leeftijdscategorie 50+ op de EK Masters binnen. Na een knotsgekke kwalificatie en finale kijkt Van Gils met trots terug op zijn zilveren plak. "Ik heb 50 tot 60 appjes gehad."
"Ik ben echt mega blij. Ik ging voor goud, maar ik ben hier ook super blij mee." Van Gils kan op woensdagavond, een paar uur na zijn race, precies vertellen wat er de afgelopen dagen is gebeurd. Het was namelijk al een hels karwei om de finale te halen. Na vier heats vond Van Gils zijn naam niet terug bij de eerste twee die zich automatisch plaatsen voor de finale. Maar omdat hij de tijdsnelste was, mocht hij als negende en laatste de finale in. "Daar heb ik echt mazzel gehad", vertelt een blije Van Gils vanuit Portugal.
De finale was wellicht nog gekker. Van Gils startte helemaal aan de buitenkant, maar lag tot zijn eigen verbazing lange tijd van de race aan de leiding. Op een gegeven moment dacht hij zelfs: 'ik ga voor goud, en dit gaat mij lukken.' Uiteindelijk werd hij aan het einde van de race alleen nog gepasseerd door de Spaanse winnaar.
Ik ging voor goud, maar ben hier ook super blij mee
Marc van Gils, zilveren medaille op 800 meter EK Masters
Aan het einde was er een duw- en trekpartij en Van Gils voelde iemand achter hem duwen. Hoewel daar was geen plek, toch probeerde er iemand tussendoor te komen, waardoor Van Gils over de finishlijn viel. Dat leek te resulteren in een bronzen plak, maar omdat de nummer vier een protest indiende en werd toegekend, promoveerde Van Gils naar het zilver. "Ik heb er best wel wat voor moeten afzien, maar met dit resultaat heb ik het er wel voor over. De pijn, want alles lag een beetje open, is in geen verhouding tot de zilveren medaille."
Met die zilveren medaille neemt Van Gils revanche op zijn eerdere EK Masters. “Mijn frustratie is een beetje dat ik er in 2017 heel dicht bij was. Toen was ik vierde op vijftien honderdste omdat ik een tik op mijn voet kreeg", vertelde Van Gils vorige week al aan Dtv Nieuws.
(Vorige week zond Dtv Nieuws een reportage met Marc van Gils uit, voordat hij naar de EK Masters ging)