Extra coronamaatregel in centrum Oss: twee looproutes
In het centrum van Oss wordt donderdag gestart met het aanbrengen van belijningen van twee looproutes, als extra maatregel om coronabesmettingen tegen te gaan. Er komt een looproute van Terwaenen richting de Hema en een route van ’t Gengske naar de Burgwal.
Er wordt een witte belijning aangebracht die bezoekers duidelijk moet maken hoe ze kunnen lopen. Het is de bedoeling dat ze dan aan de rechterkant van de straat blijven en dat mensen minder door elkaar heen lopen.
In de winkels in het centrum hebben ondernemers al lang maatregelen genomen zoals desinfectiezeep en spatschermen en looproutes in de winkel. In De Schakel was er al sprake van éénrichtingsverkeer. Met de nieuwe belijningen buiten wil de gemeente ook in de openbare ruimte duidelijk maken wat de looproutes zijn.
De gemeente geeft aan dat mensen nog steeds van harte welkom zijn om in het centrum aankopen te doen. “Maar kom alleen, bewaar afstand en kom op tijden wanneer het niet druk is”, laat wethouder Joop van Orsouw weten.
