FC Den Bosch pakt verdiend drie punten in Groningen: 0-3
FC Den Bosch nam vrijdagavond verrassend de volle buit mee naar huis na de uitwedstrijd tegen FC Groningen. Het werd maar liefst 0-3 en dat was loon naar werken voor de Bosschenaren.
De Bosschenaren bleven in de eerste helft redelijk simpel overeind in de Euroborg, tegen een van de titelkandidaten. Het was veelzeggend dat de eerste Groningse bal tussen de palen pas in de blessuretijd viel op te tekenen. Eigenlijk meteen twee, maar het schot van afstand en de daaropvolgende kopbal konden worden gekeerd door doelman Ojrzynski.
FC Den Bosch speelde voor de rust gecontroleerd waardoor Groningen er moeilijk doorheen kwam. De Bosschenaren creëerden zelf een paar kleine kansjes. De beste mogelijkheid was nog voor Teun van Grunsven die de bal ineens voor zijn voeten kreeg in het strafschopgebied, maar hij schoot hard over. En Nick de Groot kon net niet bij een goede voorzet vanaf rechts van Gyamfi. Het fluitconcert van het thuispubliek bij de rust gaf wel aan dat FC Den Bosch het niet verkeerd had gedaan.
Onder de druk uit
FC Groningen kwam sterk uit de kleedkamer en de druk op het Bossche doel werd even behoorlijk opgevoerd. Na een uitglijder van Teun van Grunsven kon Kevin van Veen hard uithalen. En doelman Ojrzynski zag er bij een hoekschop niet goed uit maar werd gered door zijn verdedigers.
Het leek wachten op een Groningse treffer maar het doelpunt viel onverwacht toch aan de andere kant. Yuya Ikeshita gaf na een uitbraak de bal goed voor vanaf rechts en Kacper Kostorz werkte de bal van dichtbij binnen. 0-1 dus voor FC Den Bosch. FC Groningen kwam daarna via invaller Postema nog een keer tot een schot maar in de 67e minuut was het opnieuw FC Den Bosch dat scoorde. Ryan Leijten zette via een steekbal Shaiva Ogbaidze vrij voor de keeper en die schoot in de korte hoek binnen. “Schaam je kapot”, was er na de 0-2 meteen te horen vanaf de tribunes.
Overeind blijven
FC Groningen had daarna wel veel balbezit maar echt gevaarlijk werd de ploeg niet. In de 86e minuut leek het 1-2 te worden maar dat gebeurde vanuit buitenspelpositie. In het laatste kwartier werd er aan Bossche kant volop gewisseld vanwege blessures en spelers die geen energie meer over hadden. Zo kon ook Oulad M’Hand zijn eerste minuten maken bij FC Den Bosch. Het was voor het Groningse publiek allemaal dermate frustrerend dat er weer wat bekers bier op het veld werden gegooid. En dus kon de hele boel een minuut voor tijd naar de kleedkamers.
En dat is drie...
Er kwamen maar liefst tien minuten blessuretijd bij en dus moest FC Den Bosch nog wel even scherp blijven. Het zat de Groningers niet mee toen er voor de tweede keer een doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Dik in de blessuretijd werd het zelfs nog 0-3 voor FC Den Bosch. Na een corner knalde Boumassaoudi de bal keihard binnen in het dak van het doel. Alleen al op basis van inzet was de Bossche overwinning dik verdiend. En het geeft ook aan dat het dus nog best een aardig seizoen kan worden voor de ploeg van trainer Tomasz Kaczmarek.