Geen intocht, wél film van de Sint in Den Bosch
Er komt dit jaar geen grote intocht van Sinterklaas in Den Bosch. Wel komt er een film waarin de Goedheiligman centraal staat, die wordt vertoond bij kinderdagverblijven, basisscholen en wordt uitgezonden door Dtv Den Bosch.
Net als in veel andere gemeenten kan de normale intocht niet plaatsvinden vanwege de coronamaatregelen. Om de kinderen toch goed op de hoogte te houden van wat de Sint allemaal meemaakt, is gekozen voor een film die zich afspeelt in de kernen van de gemeente. Theo Verbruggen treedt in de film op als presentator. De film bestaat uit korte delen die ook los van elkaar vertoond kunnen worden.
Vanaf midden november tot begin december worden wekelijks de afleveringen exclusief aangeboden aan alle kinderopvangorganisaties en basisscholen in de gemeente. De gehele film wordt uiteindelijk ook door Dtv Den Bosch rond de verjaardag van Sint-Nicolaas uitgezonden.
De film vervangt de officiële intochten in Empel, Engelen, Den Bosch, Rosmalen, Vinkel en Nuland. De gemeente heeft dat besloten in overeenstemming met de organiserende comités.
Eerder werd al bekend dat dit jaar afscheid wordt genomen van de donker geschminkte zwarte piet. Burgemeester Jack Mikkers daarover: “We willen allemaal het kinderfeest centraal stellen. Sinterklaas is een feest waarbij het gaat om de herinneringen van onze kinderen. Goed dat we als maatschappij zo invulling weten te geven en om weten te gaan met veranderingen die passen bij deze tijd.”