Geen mondkapjes op middelbare scholen in Den Bosch: “Zolang het RIVM het niet adviseert, doen we het niet”

In tegenstelling tot sommige andere middelbare scholen in Nederland, is het dragen van een mondkapje voor leerlingen van Bossche middelbare scholen niet verplicht. “Zo’n mondkapjesplicht suggereert dat het moet, terwijl wij gewoon de richtlijnen van het RIVM volgen.”

Aan het woord is Alma van Bommel, voorzitter van het Directeuren Overleg Voortgezet Onderwijs (DOVO) in Den Bosch. “Wij willen in de coronamaatregelen één duidelijke lijn kunnen trekken, namens alle zeven Bossche middelbare scholen. Wat we dus níet willen zijn onderlinge verschillen of contrasten, en dat is wel een beetje wat er gebeurt op het moment dat één school zou beslissen mondkapjes verplicht te maken.” Van Bommel benadrukt dat andere scholen die dat niet doen, hier vervolgens op worden aangekeken, en dus opeens de suggestie gewekt wordt dat het eigenlijk wel zou moeten. “Terwijl wij gewoon de richtlijnen van het RIVM volgen. Als het RIVM morgen naar buiten brengt dat mondkapjes verplicht worden, zullen wij onze regels daarop aanpassen. Maar zolang het niet geadviseerd wordt, doen we het niet”.

Als iemand een mondkapje zou willen dragen in de school, ziet Van Bommel hier geen problemen in. “Maar dat is dan echt op eigen initiatief, en in de algemene ruimtes. In klaslokalen hebben we echt liever niet dat er mondkapjes gedragen worden, dat doet iets met de onderlinge communicatie.”  

Hoe dan wel

Geen mondkapjes op middelbare scholen in Den Bosch dus. Maar wat dan wel? “We volgen gewoon de landelijke richtlijnen. Zo leggen we de nadruk op gedrag en bewustzijn onder ons personeel en onze leerlingen, zorgen we voor goed geventileerde, schone ruimtes en houden we ons natuurlijk aan de anderhalvemeter-afstand tussen leerlingen en docenten. Onderling hoeven leerlingen geen afstand te houden, maar tussen ons personeel en leerlingen geldt die afstand gewoon.

En dus staan op de middelbare scholen in Den Bosch in elk lokaal mogelijkheden om te desinfecteren, voldoen alle gebouwen aan het veelbesproken bouwbesluit en zijn het de leerlingen die van lokaal wisselen, en niet de leraren. “Maar natuurlijk is het best spannend voor iedereen. We staan als directeuren in direct contact met de GGD en doen ons best om onder deze omstandigheden te kunnen blijven zorgen voor continuerend onderwijs voor al onze leerlingen. Maar spannend is het zeker.”

In de aanloop naar het nieuwe schooljaar maakten meerdere middelbare scholen bekend dat ze mondkapjes verplichten als personeel en leerlingen door het gebouw lopen. 

advertentie Banner site download de app
Waarom vallen de kosten van het Theater aan de Parade hoger uit?
TIJDLIJN AAN PROBLEMEN

Waarom vallen de kosten van het Theater aan de Parade hoger uit?

TIJDLIJN AAN PROBLEMEN

Waarom vallen de kosten van het Theater aan de Parade hoger uit?

Het nieuwe Theater aan de Parade moet over ongeveer zeven maanden klaar zijn, zegt Peter Zwart, projectleider namens de gemeente. In een financiële toelichting werd maandagavond pijnlijk herhaald dat bijna alle kosten hoger waren dan verwacht.

Vrouw raakt zwaargewond door aanrijding met een auto
ONGEVAL

Vrouw raakt zwaargewond door aanrijding met een auto

Bij een aanrijding met een auto in Oss is een vrouw zwaargewond. De voetganger liep ter hoogte van het zebrapad op de Euterpelaan toen zij door een voertuig werd geschept.

‘We moeten stoppen met het onnodig aanschaffen van een nieuwe grafische rekenmachine’
VERPLICHTING

‘We moeten stoppen met het onnodig aanschaffen van een nieuwe grafische rekenmachine’

Het verplicht aanschaffen van een nieuwe grafische rekenmachine moet stoppen, vindt het Osse Tweede Kamerlid René Peters (CDA). Hij diende samen met de SP een motie in.

Muzelincks Fantastival maakt thema voor dit jaar bekend
Oss goes Hollywood

Muzelincks Fantastival maakt thema voor dit jaar bekend

Straattheater Fantastival keert dit jaar terug met het thema Hollywood. Een inspiratiebron voor de vele kunstenaars en straattheatermakers die op 11 juni 2023 zullen optreden. En je kunt je nog opgeven.

Kay Tejan weigerde buitenlandse interesse, eredivisieclubs twijfelen
TOP OSS

Kay Tejan weigerde buitenlandse interesse, eredivisieclubs twijfelen

TOP Oss-voetballer Kay Tejan wil een transfer afdwingen naar een eredivisieclub. "Clubs waren deze winter aan het twijfelen en dat maakt me extra gebrand."

Bossche Turkse jongeren sturen binnen één dag bussen vol hulpgoederen naar aardbevingsgebied
INZAMELACTIE AARDBEVING

Bossche Turkse jongeren sturen binnen één dag bussen vol hulpgoederen naar aardbevingsgebied

Bossche Turkse jongeren hebben binnen één dag drie bussen vol met jassen, dekens, sokken, schoenen en luiers verzameld om naar Turkije te sturen. De bussen vertrokken maandagavond naar Istanbul waar de spullen dinsdag of woensdag op een centraal inzamelpunt aankomen. Het ingezamelde materiaal wordt vervolgens door de Turkse overheid naar het aardbevingsgebied in Zuid-Turkije gebracht.

advertentie Banner site download de app
Muzelincks Fantastival maakt thema voor dit jaar bekend
Oss goes Hollywood

Muzelincks Fantastival maakt thema voor dit jaar bekend

Straattheater Fantastival keert dit jaar terug met het thema Hollywood. Een inspiratiebron voor de vele kunstenaars en straattheatermakers die op 11 juni 2023 zullen optreden. En je kunt je nog opgeven.

Kay Tejan weigerde buitenlandse interesse, eredivisieclubs twijfelen
TOP OSS

Kay Tejan weigerde buitenlandse interesse, eredivisieclubs twijfelen

TOP Oss-voetballer Kay Tejan wil een transfer afdwingen naar een eredivisieclub. "Clubs waren deze winter aan het twijfelen en dat maakt me extra gebrand."

Bossche Turkse jongeren sturen binnen één dag bussen vol hulpgoederen naar aardbevingsgebied
INZAMELACTIE AARDBEVING

Bossche Turkse jongeren sturen binnen één dag bussen vol hulpgoederen naar aardbevingsgebied

Bossche Turkse jongeren hebben binnen één dag drie bussen vol met jassen, dekens, sokken, schoenen en luiers verzameld om naar Turkije te sturen. De bussen vertrokken maandagavond naar Istanbul waar de spullen dinsdag of woensdag op een centraal inzamelpunt aankomen. Het ingezamelde materiaal wordt vervolgens door de Turkse overheid naar het aardbevingsgebied in Zuid-Turkije gebracht.