Gemeente komt met nieuwe aanpak energiearmoede in Den Bosch
De stijgende energieprijzen komen overal in Nederland hard aan. Zo ook in Den Bosch. Met het oog op de aankomende winter komt de gemeente nu met een groot steunpakket aan maatregelen.
(tekst loopt door onder de video)
Vanaf nu kunnen burgers terecht bij het loket Eerste Hulp bij Geldzaken. Daar kun je al je geldvragen stellen, ook over de energierekening. Ook komt er een nieuwe eenmalige energietoeslag van 500 euro voor huishoudens met lage inkomens. Dat is bovenop de 800 euro die het Rijk eerder al beschikbaar stelde.
Verder start de gemeente in oktober met een energiecoach en een energiefixer. Die komt bij mensen thuis om energiebesparende maatregelen aan te brengen, terwijl de energiecoach tips geeft over hoe je energiekosten kunt besparen en de financiële situatie van het huishouden bekijkt.
Financiële steun
Uit cijfers blijkt dat huishoudens in Den Bosch met bijna 14 miljoen worden gesteund. Het overgrote deel komt vanuit het Rijk. Toch valt het op dat inwoners die hun rekeningen niet meer kunnen betalen, geen directe financiële steun hoeven te verwachten. Alleen als alle andere hulpmiddelen zijn verbruikt, kunnen mensen worden geholpen door (tijdelijke) financiële hulp.
Wethouder Marianne van der Sloot van Armoedebestrijding geeft wel aan dat niemand deze winter in de kou hoeft te zitten. Als de gasaansluiting dreigt te worden afgesloten, dan zal de gemeente ingrijpen.