Gemeenteraadsverkiezingen zijn begonnen
De stembureaus voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn sinds 07.30 uur geopend. Vanwege het coronavirus zijn de verkiezingen verspreid over drie dagen. Een stem uitbrengen kan elke dag tot 21.00 uur.
Kiezers kunnen op maandag, dinsdag of woensdag stemmen om te bepalen wie er in de gemeenteraad komt. Op maandag en dinsdag is slechts een beperkt aantal stembureaus geopend.
In Oss kunnen mensen maandag en dinsdag terecht op tien plekken. Op de parkeerplaats bij de Rusheuvel is een speciaal drive-thru stembureau te vinden. Op woensdag zijn alle stemlokalen open. Op de website van de gemeente Oss is te vinden waar de stembureaus zich bevinden.
In Den Bosch zijn de eerste twee dagen van de verkiezingen dertien stembureaus open. Stemmen kan onder andere op het Centraal Station, in diverse sporthallen en in gemeenschapshuizen. Op woensdag zijn alle 58 stemlokalen open. Het stembureau op het Centraal Station opent dan al om 06.00 uur. De gemeente Den Bosch heeft op haar website een overzicht staan waar alle stembureaus te vinden zijn.
In Bernheze zijn er op maandag en dinsdag drie mogelijkheden om te stemmen. Dat kan in de cultureel centra De Pas in Heesch, Nesterlé in Nistelrode en Servaes in Heeswijk-Dinther. Ook de gemeente Bernheze heeft op haar site een overzicht gemaakt waar de verschillende stembureaus zijn.
In de gemeente Maashorst vinden er geen verkiezingen plaats. Vanwege de fusie tussen Uden en Landerd konden de inwoners daar vorig jaar november al naar de stembus om de nieuwe gemeenteraad te kiezen.
Uitslagenavond
De uitslag volgt woensdagavond. Dtv Nieuws maakt dan vanaf 21.00 uur een speciale nieuwsuitzending waarin lijsttrekkers geïnterviewd worden en gasten aanschuiven om duiding te geven. Ook passeren er diverse reportages over verschillende onderwerpen die spelen in de gemeenten.