Gewoon Uden is zwerfafval beu; ‘afval wordt van het balkon gegooid’
De partij Gewoon Uden wil dat zwerfafval in de Udense flatwijken voor eens en altijd wordt aangepakt. “Afval is voor Gewoon Uden een doorn in het oog.”
Dat er veel zwerfafval te vinden is in flatwijken zoals de Beautrixhof heeft volgens de partij weinig te maken met de bereidwilligheid om op te ruimen. “De medewerkers van de buitendienst en afdeling afval zijn volop actief. Hierover komen ook complimenten uit de buurt. Ook zijn er vrijwilligers actief die elke week de buurt schoonhouden.”
'Alleen maar meer afval'
Toch is dat onvoldoende, zo blijkt volgens Gewoon Uden. “Er komen de laatste tijd steeds meer meldingen dat er bijvoorbeeld tijdens het opruimen alweer achter hen afval van het balkon wordt gegooid. Er lijkt dagelijks een berg afval bij te komen.”
De partij stelt daarom aan het college van burgemeester en wethouder om het afval probleem aan te pakken. Zo wil de partij weten wat woningcorporatie Area kan doen om de leefbaarheid te vergroten en of het mogelijk is om buitengewoon opsporingsambtenaren (boa) een controlerende werkzaamheden te geven in de wijk.
Ook vindt de partij dat Area bewoners beter moet inlichten over hoe om te gaan met afval en wil Gewoon Uden van het college horen met welke voorstellen zij komt om het probleem met zwerfafval aan te pakken.