Heineken doet beter eindbod nieuwe cao na stakingen en gesprek

Onder druk van stakingen heeft Heineken maandag bij vakbond FNV een beter eindbod neergelegd voor de nieuwe cao. De FNV legt dit komende dagen voor aan de werknemers. Als zij instemmen, komt er een einde aan de acties bij de brouwerijen in onder meer Den Bosch. De uitkomst wordt volgende week donderdag bekendgemaakt.

Niels Suijker, bestuurder FNV: “We hebben de afgelopen dagen flink druk op de ketel gezet bij Heineken, met onze staking van vrijdag en de dreiging met nog meer acties deze week. Dat heeft ertoe geleid dat zij onze kant zijn opgekomen. Wij zien genoeg aanleiding om hun verbeterde eindbod voor te leggen aan onze leden. Het woord is nu aan hen."

Inhoud eindbod

De medewerkers willen dat Heineken afziet van het bevriezen van de loonschalen en willen een salarisverhoging. Heineken heeft na het gesprek van maandag het bevriezen van de loonschalen van tafel gehaald. “Daarmee heeft Heineken de blijvende ongelijkheid die dit zou veroorzaken tussen vooral oudere en jongere collega’s van tafel gehaald. Dit was een erg belangrijk punt voor onze leden”, aldus de FNV-bestuurder. 

Ook komt er een regeling waarmee mensen drie jaar voor hun AOW leeftijd al kunnen stoppen met werken. Uit het eerdere eindbod blijven onder andere de thuiswerkvergoeding van 2 euro per dag en de extra verhoging van de lonen van uitzendkrachten met twaalf procent staan.

Loonsverhoging blijft mager

Volgens Suijker is de loonsverhoging die Heineken biedt wel nog steeds te mager. De meeste werknemers gaan er slechts één tot anderhalve procent extra op vooruit in twee jaar.

advertentie Banner Kwekkelstijn center
Europese subsidie van ruim 1 miljoen euro voor Den Bosch
HYBRIDE LEREN

Europese subsidie van ruim 1 miljoen euro voor Den Bosch

HYBRIDE LEREN

Europese subsidie van ruim 1 miljoen euro voor Den Bosch

Den Bosch krijgt van de Europese Unie (EU) een subsidie van 1,2 miljoen euro waarmee bedrijven, organisaties en de overheid kunnen samenwerken aan maatschappelijke vraagstukken. Dat allemaal met het gebruik van data.

Streep door ruime overwinning O.S.S.’20, wedstrijd wordt opnieuw gespeeld
NIET SPEELGERECHTIGD

Streep door ruime overwinning O.S.S.’20, wedstrijd wordt opnieuw gespeeld

De 6-1 overwinning van O.S.S.’20 afgelopen zondag tegen Hercules uit Utrecht is door de KNVB tenietgedaan. De Utrechtse ploeg tekende protest aan omdat O.S.S.’20 een niet speelgerechtigde speler zou hebben opgesteld.

Geffen verkeerde dit weekend in circussferen: ‘Mooi en succesvol evenement’
CIRCUS

Geffen verkeerde dit weekend in circussferen: ‘Mooi en succesvol evenement’

Geffen stond dit weekend in het thema van cabaret, spanning, sensatie en sport. Cirque du WIK, de Geffense variant van Cirque du Soleil, vond namelijk plaats. De organisatie kijkt terug op een mooi en succesvol evenement.

Udense GoedeDoelenWeek levert ruim 62.000 euro op
GOED DOEL

Udense GoedeDoelenWeek levert ruim 62.000 euro op

De GoedeDoelenWeek in Uden heeft 62.775 euro opgebracht. Ruim 2000 mensen hebben gedoneerd.

Heroes Den Bosch laat zich aftroeven door ZZ Leiden in tweede finaleduel
BASKETBAL

Heroes Den Bosch laat zich aftroeven door ZZ Leiden in tweede finaleduel

De stand in de finale van de play-offs om de landstitel in het basketbal is weer gelijk. Heroes Den Bosch verloor maandagavond in de Maaspoort met duidelijke cijfers van ZZ Leiden: 74-90.

Wethouders en raadsleden gemeente Oss beëdigd
BEËDIGING

Wethouders en raadsleden gemeente Oss beëdigd

Frank den Brok (VDG), Thijs van Kessel (VVD), Sidney van den Bergh (CDA), Jacco Peter Hooiveld (VDG), en Dolf Warris (GroenLinks) zijn woensdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering gekozen en beëdigd als wethouder voor de komende vier jaar in de gemeente Oss.

advertentie Banner Kwekkelstijn center
Udense GoedeDoelenWeek levert ruim 62.000 euro op
GOED DOEL

Udense GoedeDoelenWeek levert ruim 62.000 euro op

De GoedeDoelenWeek in Uden heeft 62.775 euro opgebracht. Ruim 2000 mensen hebben gedoneerd.

Heroes Den Bosch laat zich aftroeven door ZZ Leiden in tweede finaleduel
BASKETBAL

Heroes Den Bosch laat zich aftroeven door ZZ Leiden in tweede finaleduel

De stand in de finale van de play-offs om de landstitel in het basketbal is weer gelijk. Heroes Den Bosch verloor maandagavond in de Maaspoort met duidelijke cijfers van ZZ Leiden: 74-90.

Wethouders en raadsleden gemeente Oss beëdigd
BEËDIGING

Wethouders en raadsleden gemeente Oss beëdigd

Frank den Brok (VDG), Thijs van Kessel (VVD), Sidney van den Bergh (CDA), Jacco Peter Hooiveld (VDG), en Dolf Warris (GroenLinks) zijn woensdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering gekozen en beëdigd als wethouder voor de komende vier jaar in de gemeente Oss.