Honderden hardlopers rennen tussen farmaceutische bedrijven in Oss
Ruim 300 deelnemers renden zondagmiddag over het Pivot Park tijdens de Pharma Future Run. De hardloop- en wandelwedstrijd is de afsluiting van het jaar waarin gevierd werd dat de farmaceutische industrie in Oss 100 jaar bestaat.
Zowel kinderen als volwassenen konden voor één keer hardlopen over het Pivot Park, tussen de bedrijven als Organon, Aspen en MSD door. “Je kan natuurlijk overal hardlopen, maar dit is wel uniek”, aldus deelneemster Angelique Kooper. Ook hardloper Wilbert Ulijn vond het een welkome afwisseling op zijn normale routes: “Er staan letterlijk deuren open die normaal gesloten zijn.”
Toch blijven er ook wel degelijk veel deuren gesloten. “Een kijkje in de keuken is helaas niet mogelijk, dat heeft te maken met de kwaliteitseisen, waarvoor alles goed dicht moet blijven”, legt Brigitte Drees, CEO van Pivot Park, uit. Wat mensen wel kunnen doen is de Walk of Fame lopen, waarbij je QR-codes kan scannen en filmpjes te zien krijgt over wat er achter de muren van die gebouwen gebeurt.”
De route was ongeveer drie kilometer lang, maar de deelnemers mochten zelf beslissen hoeveel rondes ze deden en of ze wilden wandelen of hardlopen. De Pharma Future Run kwam ook door het
Organon Experience Center. Dat is een bezoekerscentrum met een interactieve tentoonstelling, dat in maart de deuren opende. Na de wedstrijd sluit dit definitief de deuren.