Informatiebijeenkomst over verbreding A2 in De Kentering
In partycentrum De Kentering in Rosmalen wordt op woensdagavond 9 november een informatieavond gehouden waarop de verbreding van de A2 tussen Deil en Vught wordt besproken. Het is een van de maatregelen uit het visiedocument dat de minister van Infrastructuur en Waterstaat onlangs heeft vastgesteld.
Tussen knooppunt Deil en Empel komt er op lange termijn aan beide kanten een rijstrook bij. Daarnaast worden er extra bruggen over de Waal en de Maas gemaakt in noordelijke richting en komt er een derde rijstrook op de parallelbaan rond Den Bosch. Op de plannen zijn in de zomer van 2021 al 251 reacties gekomen.
Tijdens de inloopavond in Rosmalen van 19.00 tot 21.00 wordt twee keer een presentatie gehouden. Geïnteresseerden die hier niet bij kunnen zijn, kunnen aansluiten bij een digitale informatiebijeenkomst op donderdag 10 november om 19.00 uur of op maandag 14 november om dezelfde tijd naar Dorpshuis De Koeldert in Waardenburg komen.
Met de informatieavonden eindigt de verkennende fase van de toekomstige verbreding. Daarna worden de plannen verder uitgewerkt. Wanneer die fase begint, is nog onduidelijk. In juni 2022 schreef minister Mark Harbers namelijk dat er vanwege beperkte capaciteit aan deskundigen om stikstofberekening te toetsen mogelijk vertraging ontstaat. De eerste kortetermijnmaatregelen worden uitgevoerd tussen 2023 en 2030.