Jeu des boules-club ’t Dupke in Sint-Michielsgestel vertegenwoordigt Nederland op Europese Clubkampioenschappen
De gemeente Sint-Michielsgestel beschikt over een professionele jeu de boules-club. De vereniging is zelfs zo goed, dat ze van 9 tot en met 12 november meedoen met de Europese clubkampioenschappen in Zuid-Frankrijk.
Het is echte topsport, jeu de boules. “Het is mentaal, maar ook zeker fysiek, en dat vergeten veel mensen. Je gebruikt je armen, benen, maar ook je hoofd”, vertelt Ad Wagenaars, die als speler meedoet op het EK. Je gaat natuurlijk niet zomaar naar het EK. Coach Jan Paashuis heeft met zijn spelers hard moeten werken voor dat plekje. “Eerst speel je kampioenschappen in Nederland, en ga je het hele land door. Als je van alle teams in Nederland de beste bent, ga je naar het EK; en dat waren we”, zegt Paashuis glimlachend.
Zowel de speler als coach hopen op een mooi resultaat. “We hebben een ervaren team, op zowel individueel als team niveau”, vertelt Wagenaars. “ik denk dat we blij moeten zijn met een vierde plek. Het zou extra mooi zijn om een medaille mee naar huis te nemen.” Vorig jaar werd t’ Dupke 3de op het EK, dus de coach hoopt hetzelfde te behalen.