Kerken in Rosmalen, Empel en Den Bosch van parochie Maria H. sluiten deuren
Zes van de acht kerkgebouwen van de Maria H. parochie sluiten binnenkort hun deuren. Aanleiding is het dalende aantal kerkbezoekers. Alleen de Lambertuskerk in Rosmalen en de Sint Cathrien in Den Bosch blijven open.
De Mariaparochie heeft nu nog acht kerkgebouwen: de Lambertus- en Laurentiuskerk in Rosmalen, de Landelinuskerk in Empel en de Willibrordkerk, Anna Hintham, Anna West en de Lucas- en Sint Cathrienkerk in Den Bosch.
Het dalende aantal kerkbezoekers speelt een rol in deze beslissing. Volgens het bestuur is het namelijk lastig om nog jonge mensen en gezinnen bij de geloofsgemeenschap te betrekken. “Het lijkt ons onvermijdelijk om het aantal gebouwen te beperken”, schrijft het bestuur op de website.
Daarnaast moeten er forse investeringen worden gedaan om alle kerkgebouwen te behouden terwijl de inkomsten en het aantal priesters ook dalen.
Verhuizen
De kerkgangers en priesters van de zes gebouwen die gaan sluiten, kunnen verhuizen naar de andere twee kerken van de Mariaparochie. Sommige parochiegemeenschappen moeten al op korte termijn - mogelijk eind 2023 - met een verhuizing rekening houden. Het gaat hierbij om de Laurentius, Lucas, Anna-west en Anna Hintham. Voor de gemeenschappen Willibrord en Landelinus zal het mogelijk langzamer kunnen gaan.
“Het is de wens van ons als bestuur en pastoraal team dat de huidige gemeenschappen zo levendig blijven als ze nu zijn. Elk met een eigen identiteit en activiteiten. Een verhuizing naar een ander kerkgebouw mag niet betekenen dat de gemeenschap uit elkaar valt. We willen samen een weg vinden om iedereen mee te nemen naar ons nieuwe kerkgebouw.”