Kinderen kijken samen met bewoners de Noorderkroon Den Bosch naar replica de Nachtwacht
Leerlingen van groep 7 van BBS Haren, Donk en Reit zijn op bezoek geweest bij locatie Noorderkroon van BrabantZorg in Den Bosch om samen met de bewoners naar een replica van de nachtwacht te kijken. Het schilderij is voor een periode van drie weken te zien in de zorginstelling.
Dit is één van de activiteiten die is georganiseerd rondom de Nachtwacht. Eerder werd er bijvoorbeeld al een diner voor de replica georganiseerd en kregen bewoners een tekenles rondom Rembrandt van Atelier Griffioen.
De kinderen van de basisschool gingen voorafgaand aan het bezoek naar het Rijksmuseum, waar zij de echte Nachtwacht konden bewonderen. Volgens een leerling was de echte versie wel wat mooier. “Daar zie je echt de schilderstreken op volgens mij.”
Volgens Celianne de Bruin van BrabantZorg wisselen de reacties van bewoners erg. “Sommigen hebben niets met kunst, anderen zijn er erg geïnteresseerd in. Zij vinden het heel erg leuk dat ze dit nog kunnen meemaken. Voor hen is het namelijk erg lastig om een museumbezoek af te leggen omdat ze slecht ter been zijn.”
De replica is tot en met woensdag in de Noorderkroon te bewonderen.