Oekraïense vluchtelingen moeten voor het einde van het jaar weg uit oude politiebureau
De 120 Oekraïense vluchtelingen die worden opgevangen in het oude politiebureau aan de Leeuweriksweg in Uden kunnen daar tot het einde van dit jaar blijven. Daarna wil de gemeente 120 woningen bouwen op die locatie.
Dat bleek maandagmiddag toen wethouder Franko van Lankvelt samen met Janssen de Jong Projectontwikkeling en Hurks een koopovereenkomst tekende. Daarmee is er groen licht voor de bouw van 120 woningen tegenover het busstation van Uden.
(Tekst loopt verder onder de video)
Andere opvanglocatie
Het betekent dat de Oekraïners die nu nog in het oude politiebureau verblijven ergens anders heen moeten. “Afhankelijk van de stand van zaken op dat moment in Oekraïne zullen ze in onze eigen gemeente opgevangen worden of elders”, vertelt wethouder Van Lankvelt.
Ook basisschool de Klimboom verhuist vanwege de nieuwbouwplannen. “Ook dat gebouw wordt gesloopt. Wij moeten zorgen dat de leerlingen midden 2024 in een ander schoolgebouw terecht kunnen”, zegt de wethouder. Het is de bedoeling dat de kinderen naar IKC West gaan dat naar verwachting eind 2023 wordt opgeleverd.
Breed aanbod
De woontoren van 8 lagen vormt straks de eyecatcher in het gebied waar nu nog het politiebureau, de brandweerkazerne en dus de basisschool staan. Volgens projectontwikkelaars Tom van der Horst en Stefan de Ruijter wordt er aan iedereen gedacht. “Er komen twaalf grondgebonden woningen, maar het gros is appartementen verspreid over twee gebouwen”, legt De Ruijter uit.
Het gaat om dertig sociale en middeldure huurappartementen en 78 koopappartementen. De koopwoningen variëren van prijzen tot 225.000 euro, tussen de 225.000 euro en 350.000 euro en vanaf 350.000 euro.
De bouw laat wel nog even op zich wachten. Eerst moeten alle gebruikers namelijk weg. “De sloop van de panden en het bouwrijp maken zal in 2025 zijn. De bouw van de nieuwe huizen begint dan waarschijnlijk in 2026”, aldus Van der Horst.