Leefbaarheidsboa’s in Den Bosch-West ingezet tegen afvaloverlast
Om het afvalprobleem in Den Bosch-West aan te pakken zet de gemeente als proef twee leefbaarheidsboa’s in. Zij moeten gaan handhaven op afval dat in de openbare ruimte terechtkomt.
In Den Bosch-West zijn volgens de gemeente relatief veel meldingen over afval en daarom worden de speciale boa’s daar als eerste ingezet.
De gemeente informeert burgers vooraf over hoe ze hun afval het beste kunnen afvoeren en over de gevolgen als dat niet goed gebeurt. Als er toch afval of grofvuil wordt gedumpt, worden toezichthouders en de nieuwe leefbaarheidsboa’s ingezet. Zij gaan op zoek naar de daders en kunnen ook buurtonderzoeken uitvoeren. Als de overtreder wordt gevonden, kan er ook een boete worden opgelegd.
Het gaat om een pilotproject dat loopt tot 2025 en daarin komen ook andere wijken aan bod.