Lokale VVD-fracties: tijdelijke asiel-stop en geen verplichte opvang

Een tijdelijke asiel-stop en geen verplichte opvang van asielzoekers in gemeenten. Dat is volgens de VVD-fracties in onze regio de beste manier om het vluchtelingenprobleem aan te pakken.

Net als in andere gemeenten in Nederland zijn de VVD-fracties hier ook kritisch op het landelijke beleid waar ook hun eigen partij verantwoordelijk voor is. De opvang in Ter Apel waar asielzoekers als eerste naartoe gaan, zit al een hele tijd overvol en daar moet een oplossing voor komen. Gemeenten dwingen om asielzoekers op te vangen, zoals nu speelt in Tubbergen, is volgens de VVD in onze gemeenten geen goed idee.

VVD Den Bosch

“Het gaat ten koste van draagvlak en van ons democratisch stelsel. Daar zijn wij dus geen voorstander van”, zegt Hanneke Welten van de VVD in Den Bosch. “Om orde op zaken te stellen zijn wij er voorstander van, om een ‘on hold’ voor wat de instroom betreft in te lassen. Wij zien de slechte doorstroming niet als het probleem, maar wel de grote instroom. Een tijdelijke asiel-stop geeft ruimte aan de ontwikkeling van wetgeving, die naar alle waarschijnlijk zal leiden tot een wettelijke taak tot het opvangen van vluchtelingen. Een verplichting die nu nog niet aan de orde is.”

VVD Oss

Hilde de Wit van de VVD in Oss is ook kritisch over wat er in Tubbergen speelt. Maar de partij heeft de ‘brandbrief’ van andere lokale VVD-fracties richting de Tweede Kamerfractie van de partij niet gesteund. De Wit snapt dat er iets moet gebeuren: “Het rijk moet wel iets gaan doen voor betere verdeling, Oss neemt verantwoordelijkheid, maar dat moeten andere gemeenten ook doen, moreel appèl werkt niet. Een tijdelijke asielstop om de ‘achterstand’ weg te werken en goede afspraken te maken, ook over verdeling, zou het beste zijn wat ons betreft.”

VVD Bernheze

Marijke van Gestel van de VVD in Bernheze noemt het een ‘lastig dilemma’: “Maar dwang werkt ondermijnend voor het draagvlak onder de bestuurders en de inwoners van de gemeente en is dus ook slecht voor de vluchtelingen die alleen maar weerstand zouden ervaren. Om draagvlak te houden dienen alle veiligelanders ‘aan de poort’ al tegengehouden te worden. Wat ons betreft moeten daarnaast zoveel mogelijk vluchtelingen worden opgevangen in de regio van het land waarvandaan ze vluchten. Alles wat dan overblijft dient over alle landen van de EU verdeeld te worden. Gezien de huidige problematiek zouden wij zeker voorstander zijn van strenger asielbeleid of een asiel-stop.”

VVD Maashorst

In de gemeente Maashorst is de tijdelijke noodopvang voor vluchtelingen net weer gesloten. Karin Francken van de VVD Maashorst reageert daarom ook net iets genuanceerder: Natuurlijk staan gemeenten voor een aanzienlijke opgave. In een tijd waarin (ambtelijke) capaciteit geen vanzelfsprekendheid is, brengt dit de nodige extra uitdaging met zich mee. Wij kunnen ons voorstellen dat dit per gemeente verschilt. In Maashorst is gekozen voor een bovengemiddelde manier van opvang. We mogen de menselijke maat niet uit het oog verliezen en we kijken met tevredenheid maar de manier waarop de verantwoordelijkheid vanuit gemeente samen met de Veiligheidsregio is gepakt en dit in onze gemeente op deze manier is gelukt.”

advertentie Banner Mediapresentaties
Nog voor de kerst duidelijkheid over uitbreiding Osse kermis
NIEUWE LOCATIES

Nog voor de kerst duidelijkheid over uitbreiding Osse kermis

NIEUWE LOCATIES

Nog voor de kerst duidelijkheid over uitbreiding Osse kermis

Wethouder Dolf Warris denkt dat er nog voor de kerst duidelijkheid is over de gewenste uitbreiding van de Osse kermis volgend jaar. Op 21 december staat daarover een gesprek gepland met omwonenden.

Kinderopvang in Rosmalen even ontruimd na brand in stal
112

Kinderopvang in Rosmalen even ontruimd na brand in stal

Kinderopvang Het Vrolijke Koetje in Rosmalen moest donderdagmiddag even worden ontruimd vanwege een brand in de stal ernaast. De opvang is gevestigd op het terrein van een melkveebedrijf aan de Empelsehoefweg.

Magus TV trekt de stekker eruit: geen mensen en geen noodzaak meer
EINDE OMROEP

Magus TV trekt de stekker eruit: geen mensen en geen noodzaak meer

Megen, Haren en Macharen moeten het voortaan doen zonder hun eigen omroep. Het bestuur van Magus TV heeft besloten er mee te stoppen, en daarmee komt er eind aan de zender die halverwege de jaren tachtig van start ging.

Platenzaak Wil’m in Oss sluit in februari de deuren: ‘het breekt mijn hart’
'VERPLICHT PENSIOEN'

Platenzaak Wil’m in Oss sluit in februari de deuren: ‘het breekt mijn hart’

Platenzaak Wil’m in het centrum van Oss gaat op 20 februari dicht. Dat laat eigenaar Willem Arts donderdag via social media weten.

Ontwerp nieuwe fase herinrichting Kanaalboulevard is klaar
GROEN EN AUTOLUW

Ontwerp nieuwe fase herinrichting Kanaalboulevard is klaar

Het definitieve ontwerp voor de volgende fase van de herinrichting van de Kanaalboulevard is deze week vastgesteld door het Bossche college van B en W. Het ontwerp gaat nu voor goedkeuring nog naar de gemeenteraad.

Waterschap Aa en Maas komt met plan om overstromingen en droogte in de toekomst te voorkomen
HOOGWATER

Waterschap Aa en Maas komt met plan om overstromingen en droogte in de toekomst te voorkomen

Door klimaatverandering krijgt Noordoost-Brabant de komende jaren steeds meer te maken met zowel meer wateroverlast als ook langere periodes van droogte. Om natuurrampen zoals vorig jaar in Limburg te voorkomen, moet er nog een hoop veranderen.

advertentie Banner Mediapresentaties
Platenzaak Wil’m in Oss sluit in februari de deuren: ‘het breekt mijn hart’
'VERPLICHT PENSIOEN'

Platenzaak Wil’m in Oss sluit in februari de deuren: ‘het breekt mijn hart’

Platenzaak Wil’m in het centrum van Oss gaat op 20 februari dicht. Dat laat eigenaar Willem Arts donderdag via social media weten.

Ontwerp nieuwe fase herinrichting Kanaalboulevard is klaar
GROEN EN AUTOLUW

Ontwerp nieuwe fase herinrichting Kanaalboulevard is klaar

Het definitieve ontwerp voor de volgende fase van de herinrichting van de Kanaalboulevard is deze week vastgesteld door het Bossche college van B en W. Het ontwerp gaat nu voor goedkeuring nog naar de gemeenteraad.

Waterschap Aa en Maas komt met plan om overstromingen en droogte in de toekomst te voorkomen
HOOGWATER

Waterschap Aa en Maas komt met plan om overstromingen en droogte in de toekomst te voorkomen

Door klimaatverandering krijgt Noordoost-Brabant de komende jaren steeds meer te maken met zowel meer wateroverlast als ook langere periodes van droogte. Om natuurrampen zoals vorig jaar in Limburg te voorkomen, moet er nog een hoop veranderen.