Lokale VVD-fracties: tijdelijke asiel-stop en geen verplichte opvang

Een tijdelijke asiel-stop en geen verplichte opvang van asielzoekers in gemeenten. Dat is volgens de VVD-fracties in onze regio de beste manier om het vluchtelingenprobleem aan te pakken.

Net als in andere gemeenten in Nederland zijn de VVD-fracties hier ook kritisch op het landelijke beleid waar ook hun eigen partij verantwoordelijk voor is. De opvang in Ter Apel waar asielzoekers als eerste naartoe gaan, zit al een hele tijd overvol en daar moet een oplossing voor komen. Gemeenten dwingen om asielzoekers op te vangen, zoals nu speelt in Tubbergen, is volgens de VVD in onze gemeenten geen goed idee.

VVD Den Bosch

“Het gaat ten koste van draagvlak en van ons democratisch stelsel. Daar zijn wij dus geen voorstander van”, zegt Hanneke Welten van de VVD in Den Bosch. “Om orde op zaken te stellen zijn wij er voorstander van, om een ‘on hold’ voor wat de instroom betreft in te lassen. Wij zien de slechte doorstroming niet als het probleem, maar wel de grote instroom. Een tijdelijke asiel-stop geeft ruimte aan de ontwikkeling van wetgeving, die naar alle waarschijnlijk zal leiden tot een wettelijke taak tot het opvangen van vluchtelingen. Een verplichting die nu nog niet aan de orde is.”

VVD Oss

Hilde de Wit van de VVD in Oss is ook kritisch over wat er in Tubbergen speelt. Maar de partij heeft de ‘brandbrief’ van andere lokale VVD-fracties richting de Tweede Kamerfractie van de partij niet gesteund. De Wit snapt dat er iets moet gebeuren: “Het rijk moet wel iets gaan doen voor betere verdeling, Oss neemt verantwoordelijkheid, maar dat moeten andere gemeenten ook doen, moreel appèl werkt niet. Een tijdelijke asielstop om de ‘achterstand’ weg te werken en goede afspraken te maken, ook over verdeling, zou het beste zijn wat ons betreft.”

VVD Bernheze

Marijke van Gestel van de VVD in Bernheze noemt het een ‘lastig dilemma’: “Maar dwang werkt ondermijnend voor het draagvlak onder de bestuurders en de inwoners van de gemeente en is dus ook slecht voor de vluchtelingen die alleen maar weerstand zouden ervaren. Om draagvlak te houden dienen alle veiligelanders ‘aan de poort’ al tegengehouden te worden. Wat ons betreft moeten daarnaast zoveel mogelijk vluchtelingen worden opgevangen in de regio van het land waarvandaan ze vluchten. Alles wat dan overblijft dient over alle landen van de EU verdeeld te worden. Gezien de huidige problematiek zouden wij zeker voorstander zijn van strenger asielbeleid of een asiel-stop.”

VVD Maashorst

In de gemeente Maashorst is de tijdelijke noodopvang voor vluchtelingen net weer gesloten. Karin Francken van de VVD Maashorst reageert daarom ook net iets genuanceerder: Natuurlijk staan gemeenten voor een aanzienlijke opgave. In een tijd waarin (ambtelijke) capaciteit geen vanzelfsprekendheid is, brengt dit de nodige extra uitdaging met zich mee. Wij kunnen ons voorstellen dat dit per gemeente verschilt. In Maashorst is gekozen voor een bovengemiddelde manier van opvang. We mogen de menselijke maat niet uit het oog verliezen en we kijken met tevredenheid maar de manier waarop de verantwoordelijkheid vanuit gemeente samen met de Veiligheidsregio is gepakt en dit in onze gemeente op deze manier is gelukt.”

advertentie Banner Bochane 2023 Gecentreerd
Bekende Osse slagerij sluit na 43 jaar de deuren
BEGRIP IN OSS

Bekende Osse slagerij sluit na 43 jaar de deuren

BEGRIP IN OSS

Bekende Osse slagerij sluit na 43 jaar de deuren

Slagerij en traiteur Arie Zeegers in winkelcentrum Ussen in Oss gaat na ruim veertig jaar dicht. Zaterdag 10 juni is de winkel voor het laatst open.

Twee weekenden NK Schapendrijven op landgoed Nabbegat
NK SCHAPENDRIJVEN

Twee weekenden NK Schapendrijven op landgoed Nabbegat

Wie wil zien hoe honden een kudde schapen beheert, moet de komende twee weekenden op landgoed Nabbegat in Zeeland zijn. Daar vindt in het weekend van 2, 3 en 4 juni en 9, 10 en 11 juni het NK Schapendrijven plaats.

13-0 nederlaag krijgt vervelend staartje voor FC Den Bosch
WANGEDRAG SUPPORTERS

13-0 nederlaag krijgt vervelend staartje voor FC Den Bosch

FC Den Bosch moet het in de eerste uitwedstrijd van het volgend seizoen doen zonder uitsupporters. De KNVB maakte woensdag bekend dat de club gestraft wordt vanwege wangedrag van supporters tijdens de 13-0 nederlaag tegen PEC Zwolle.

Politie zoekt naar Jowella Rietdijk (15) uit Uden
URGENTE VERMISSING

Politie zoekt naar Jowella Rietdijk (15) uit Uden

De politie is op zoek naar Jowella Rietdijk uit Uden. De familie maakt zich ernstige zorgen om haar. De politie heeft twee foto’s van haar gedeeld en meldt dat het om een urgente vermissing gaat.

In container gedumpt hondje woont nu bij vuilnisman: ‘We zijn superhappy’
HERENIGING

In container gedumpt hondje woont nu bij vuilnisman: ‘We zijn superhappy’

Het hondje dat uit een vuilcontainer in Den Bosch werd gered, heeft een nieuw thuis. De vuilnisman die het hondje vond heeft Boris, zoals het beestje nu heet, geadopteerd. “Hij doet het keigoed. En mijn kinderen zijn dolblij dat we nu eindelijk een hond hebben”, vertelt Boy de Wilde.

Brand veroorzaakt schade aan tuinhuisje Oss
112

Brand veroorzaakt schade aan tuinhuisje Oss

Een tuinhuisje heeft woensdagmiddag in brand gestaan. Dat gebeurde in een tuin van een woning aan de Doctor Saal van Zwanenbergsingel in Oss. Het schuurtje liep flink wat schade op.

advertentie Banner Bochane 2023 Gecentreerd
Politie zoekt naar Jowella Rietdijk (15) uit Uden
URGENTE VERMISSING

Politie zoekt naar Jowella Rietdijk (15) uit Uden

De politie is op zoek naar Jowella Rietdijk uit Uden. De familie maakt zich ernstige zorgen om haar. De politie heeft twee foto’s van haar gedeeld en meldt dat het om een urgente vermissing gaat.

In container gedumpt hondje woont nu bij vuilnisman: ‘We zijn superhappy’
HERENIGING

In container gedumpt hondje woont nu bij vuilnisman: ‘We zijn superhappy’

Het hondje dat uit een vuilcontainer in Den Bosch werd gered, heeft een nieuw thuis. De vuilnisman die het hondje vond heeft Boris, zoals het beestje nu heet, geadopteerd. “Hij doet het keigoed. En mijn kinderen zijn dolblij dat we nu eindelijk een hond hebben”, vertelt Boy de Wilde.

Brand veroorzaakt schade aan tuinhuisje Oss
112

Brand veroorzaakt schade aan tuinhuisje Oss

Een tuinhuisje heeft woensdagmiddag in brand gestaan. Dat gebeurde in een tuin van een woning aan de Doctor Saal van Zwanenbergsingel in Oss. Het schuurtje liep flink wat schade op.