Luchtruim boven PI Vught nog een jaar langer gesloten
Het luchtruim boven de Penitentiaire Inrichting (PI) in Vught is nog een jaar langer gesloten, tot en met 31 december 2024. Dat heeft de demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat besloten na overleg met de lokale driehoek en andere veiligheidspartners.
Doel van de maatregel is om de veiligheid van inwoners, medewerkers en bezoekers van de gevangenis te waarborgen. Begin november werd de PI en omgeving ook al aangewezen tot veiligheidsrisicogebied. Volgens de gemeente Vught zijn het ingrijpende maatregelen maar zijn ze wel nodig om de omgeving zo veilig mogelijk te houden.
De PI Vught is een inrichting waar zware criminelen worden vastgehouden en kunnen worden berecht. Om de veiligheid in de Lunettenlaan te verbeteren en de woonkernen in de gemeente te ontzien, wordt er ook een tijdelijke tweede ontsluitingsweg aangelegd. Via die weg kunnen gevangenen worden vervoerd van en naar de PI.