Mannen Arethusa hebben promotie niet in eigen hand: 'Wie weet komt er nog een sprookje'
De waterpoloërs van Arethusa uit Oss vinden het hoog tijd om een stap hoger te zetten, maar tot nu toe blijft het team steken op plaats twee in de derde divisie B. Alleen de kampioen promoveert. "We hopen de concurrent nog te pakken."
Terwijl de vrouwen van de waterpoloclub zich hebben gehandhaaft in de eerste divisie, zijn de mannen nog druk in de race om het kampioenschap in de derde divisie. Willen de heren hun clubgenoten achterna? "Zeer zeker, maar we zijn er nog ver van verwijderd", zegt Max Meijer. "Bij de mannen is er een heel hoog niveau."
Arethusa heeft vergeleken met andere teams in de competitie een jonge selectie. "Nu zijn we zo'n beetje op de toppen van ons kunnen", vertelt aanvoerder Freek van Oorschot. Arethusa verloor sinds januari geen wedstrijd meer. "We begonnen met een paar nederlagen en twee gelijke spelen. Uiteindelijk doen we nu toch nog leuk mee", zegt de captain. "We zijn een leuke, jonge groep met veel ambitie. Door dat te combineren met veel arbeid en snel, dynamisch spel komen we een eind", voegt Meijer toe. "Wie weet komt er nog een sprookje."
Om te promoveren moet Arethusa de Barneveldse Zwemclub De Waterkip (DWK) passeren. "Dat wordt lastig, want we hebben het niet in eigen hand", weet aanvoerder Freek van Oorschot. DWK heeft 44 punten uit 16 wedstrijden, Arethusa heeft 41 punten met een wedstrijd meer gespeeld. De laatste jaren is het vaker voorgekomen dat Arethusa als tweede eindigde. Meijer heeft het vertrouwen dat ze volgend jaar kampioen kunnen worden. "Maar het is en blijft sport en je weet nooit wie er degradeert. Ik wil het wel en meerdere jongens met mij."