Meer geld vanuit de gemeente nodig om samen te kunnen bouwen
Na een motie deze zomer over meer steun vanuit de gemeente voor CPO projecten is er nu ook een initiatiefvoorstel om de financiering te regelen.
Gezamenlijk huizen bouwen. Dat kan door middel van CPO – Collectief Particulier Opdrachtgeverschap. Deze projecten komen lastig van de grond door risico’s die ze met zich mee brengen. Meer steun en financiering vanuit de gemeente is dus nodig.
Remco van der Beek uit Overlangel, die betrokken is bij een CPO project in zijn dorp, ziet dat de financiële steun noodzakelijk is, gezien de gemeente Oss zich minder focust op de kleine kernen. “We worden dus eigenlijk een beetje in het diepe gegooid. Als je iets wil regelen moet je het zelf maar doen en de kosten en risico’s dragen.”
Tekst loopt door onder video
Met de financiering kunnen bewoners die zich willen wagen aan CPO expertise inhuren. Zodra een vereniging is opgestart die het project aangaat kunnen bijvoorbeeld architecten bekostigd worden.
Stichting Bouwen in eigen Beheer, specialist in CPO, is blij met het geopperde voorstel. "Het is een uniek moment en een unieke tijd om dit op te pakken", aldus Marco Vlemmix.
De onderzoeksredactie van Dtv Nieuws doet onderzoek naar de woningmarkt in onze regio. Heb jij een verhaal dat jij wil delen? Mail naar [email protected].
Dit verhaal werd mede mogelijk gemaakt door het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek