Met een petitie hoopt een groep Schaijkenaren tiny houses te realiseren
Het niet kunnen kopen van een eigen huis. Ook starters in Schaijk lopen er tegenaan. Daarom overhandigde een bewonersgroep een petitie aan de wethouder met de wens om tiny houses te realiseren in het dorp.
Tiny houses zijn volgens Bas Griffioen een goede oplossing voor starters op de woningmarkt. “De starters zijn alleen of met z’n tweeën en kunnen de prijs niet opbrengen. Ze willen een klein huisje waar ze tijdelijk kunnen wonen. Ze zien wel waar ze over vijf jaar zitten.”
Griffioen, die namens bewonersgroep CPO de Bonkelaar spreekt, zet zich in voor zijn eigen kinderen en voor starters. Hij maakt zich zorgen over de trend dat projectontwikkelaars steeds meer grond opkopen. “De paar plekjes die nog beschikbaar zijn worden opgekocht door ontwikkelaars. En dat zijn juist de plekjes die wij ook graag willen. Dan kan je samen met de gemeente hun probleem oplossen namelijk fatsoenlijke woonruimte voor vooral starters.”
(Tekst loopt verder onder de video)
Griffioen begon een petitie om het onderwerp onder de aandacht te brengen. Daar werd ruim gehoor aan gegeven want tweehonderd Schaijkenaren tekenden. “De eerste die tekende was een jongen van 29 samen met zijn moeder. ‘Ons moeder is een goede vrouw, maar het is tijd om te vertrekken’.”
Wethouder Franko van Lankvelt waardeert de petitie. “Een tiny house kan voor veel mensen een mooie eerste stap zijn voor starters en pre-starters. Maar er zijn natuurlijk ook ouderen die kleiner willen gaan wonen en ruimte willen maken. Dat bevestigt deze petitie.”