Nieuwe rondweg om Volkel is er nog lang niet, nu ook zorgen bij ondernemers
Het is al een dik hoofdpijndossier, de toekomstige rondweg om Volkel. Na lang wikken en wegen leek een route via de oostzijde van Volkel de beste optie, maar ook daar is niet iedereen het mee eens. Nu staat een aantal ondernemers op, die vrezen voor hun bedrijf.
In totaal waren er vier opties voor de omlegging van de N605 van Boekel naar Volkel. Twee aan de westzijde en twee aan de oostzijde van Volkel. Begin deze maand stemde de gemeente in met de C-variant aan de oostzijde. Hoewel dit volgens de klankbordgroep, de wethouder en het onderzoeksbureau de beste keuze is, werden er in de commissievergadering van de gemeente donderdagavond grote zorgen uitgesproken.
Brabantse Hoeve en Hemelrijk
Hugo van Zutphen vraagt zich sterk af hoeveel bruiloften er nog gehouden worden in zijn Brabantse Hoeve met de komst van de provinciale weg. “Negentig procent van de belevingswaarde van ons bedrijf ligt in de tuin aan de achterkant. Wanneer er 50 meter verderop een luidruchtige weg ligt, ben ik bang dat wij niet meer zo aantrekkelijk zijn.” Hij vroeg de raad dan ook om mee te denken en stelde voor om een geluidswal te maken.
De eigenaar van Hemelrijk, Ton Derks, vreest dat de keuze voor de C-variant ten koste gaat van zijn parkeergelegenheid, tijdens evenementen zoals Festyland. In een brief aan de fracties stelde hij voor om een hele nieuwe variant mee te nemen en de Industrielaan door te trekken tot Boekel. "Mocht u toch de C-variant willen handhaven, verzoeken wij deze aan de andere kant van de sloot te leggen."
Komt er nog wel woningbouw in Volkel-West?
Andere insprekers maakten zich zorgen over de verkeersveiligheid, met name van fietsers vanuit Odiliapeel en dat de buurtschappen van elkaar afgescheiden worden. De klankbordgroep miste in het raadsvoorstel bovendien de te realiseren woningbouw aan de westkant, waar de hele omlegging om begonnen is. “Het kan niet zo zijn dat we straks een weg tegen de dorpsgrens hebben liggen en geen woningen", zei Bram Hoefnagel. "Dan hebben we met z'n allen verloren. We moeten die woningbouw aan de westkant aanpakken en de gemeente moet daarin haar verantwoordelijkheid pakken.”
Wethouder Franko van Lankvelt beloofde de komende tijd diepgaande gesprekken met de ondernemers en inwoners te gaan voeren. De aangedragen punten gaan volgens hem veel aandacht krijgen en zeker ook de woningbouw. “Wat voorligt is nog lang niet klaar om als bestemmingsplan verzet te worden, maar in april 2018 hebben we al drie plekken aangewezen voor woningbouw. Hier doen we dit traject voor en het is m'n eer te na om een gebrek aan woningen op te laten volgen na dit traject", aldus Van Lankvelt.