Nog minder dan twee weken tot Vuelta in Den Bosch; ‘Kijk er echt naar uit!’
Over dertien dagen is het zover: op zaterdag 20 augustus begint de tweede etappe van de Spaanse wielerronde La Vuelta in Den Bosch. Twee wielerfans uit de regio kijken er reikhalzend naar uit.
‘Het doet me denken aan de start van de Tour de France in 1996”, zegt Jos de Louw, bekend van het Brabants Wielercafé in Oss, in het Dtv-programma Focus. “Ik stond met mijn kinderen, toen zeven en negen jaar, langs de kant. Het wielrenvirus werd toen alleen maar meer aangewakkerd.”
(Tekst loopt verder onder video)
Jan de Wit houdt zich als projectleider van de gemeente Den Bosch bezig met de Vuelta. Hij is blij dat de komst van de wielerronde naar Den Bosch nu nabij is. “We zijn in 2018 begonnen. Nu zijn we vier jaar verder en hebben een flinke aanloop gehad”, aldus De Wit. De Vuelta zou in 2020 al naar Den Bosch komen, maar ging toen niet door vanwege het coronavirus.
De Wit legt uit dat de gemeente het begin van de tweede etappe zelf bepaald heeft. “We hebben gezegd: we willen door de binnenstad en het liefst zo lang mogelijk. Dat is nu acht kilometer.”
Volgens De Louw is de Vuelta ‘het kleinste broertje’ in vergelijking met de etappekoersen Tour de France en de Giro d’Italia. “Wel heb ik het idee dat de Vuelta flink gegroeid is. Ook door deelname van Jumbo Visma en Primoz Roglic die drie jaar op rij de winnaar is. Er doen dus grote renners aan mee en die zullen we ook in Den Bosch langs zien komen.”