Noor Ndow eerste buitenlandse versterking Heroes
Chris-Ebou Ndow, international van Noorwegen, is de eerste buitenlandse versteking voor basketbalclub Heroes Den Bosch. Hij tekent voor een seizoen bij de landskampioen.
Bij het Spaanse CB Coruña was Ndow afgelopen seizoen goed voor gemiddeld 9.29 punten in 17 wedstrijden. De 1.98 meter lange forward is ook reserve-aanvoerder bij het Noorse nationale team. “Met Chris-Ebou hebben we een speler gehaald die goed past bij onze cultuur", zo licht hoofdcoach Erik Braal toe. “Hij is allround, kan goed verdedigen en is een teamspeler die met lekker veel energie speelt.”
Volgende stap
Ndow is opgeleid bij Frøya Basket in Noorwegen. Daarna ging hij via Oettinger Rockets Gotha in Duitsland vier seizoenen college basketbal spelen namens Northwest Missouri State University. Twee clubs in Frankrijk brachten hem bij Coruña. Ndow: "Het is weer een volgende stap die ik zet in mijn carrière en dat maakt me trots. Met de BNXT League en de Basketball Champions League of FIBA Europe Cup zijn topwedstrijden bovendien gegarandeerd, waardoor ik mij ook weer verder kan ontwikkelen."