NS snijdt in dienstregeling door personeelstekort
De NS reed de afgelopen maanden al regelmatig met minder treinen in onze regio, maar sinds maandag 5 september is de dienstregeling definitief aangepast. Dat komt allemaal door het personeelstekort. Dat betekent onder meer dat de intercity tussen Den Bosch en Utrecht nog maar vier keer per uur rijdt.
Ook start de avonddienstregeling twee uur eerder. Waar die eerder om 22:00 uur startte, is dat nu 20:00 uur. Dat betekent dat er dan minder frequent treinen rijden op de verschillende trajecten. Daarnaast rijden er in het weekend en in de avonduren elk halfuur intercity’s en sprinters waar dat eerder nog elk kwartier was.
"We zien dat we onze huidige dienstverlening met het tekort aan collega's niet volledig kunnen waarmaken. Dat zorgt voor uitval van treinen, teleurstellingen bij reizigers en een te hoge werkdruk voor onze collega's. We kijken naar manieren om onze collega’s weer meer ruimte te geven om weer op een normale manier hun werk te kunnen doen. Daarvoor is een aanpassing van de dienstregeling noodzakelijk", zegt waarnemend president-directeur van de NS, Bert Groenewegen.
Gevolg daarvan kan zijn dat het drukker in de treinen is, net als dat reizigers vaker moeten overstappen dan eerder het geval was. De NS adviseert dan ook om de reis en de drukte in de trein van tevoren te checken in de NS-app.
In december volgen weer nieuwe aanpassingen in de dienstregeling. Zo rijdt de NS in de vrijdagspits, zoals de rest van de dag, op een aantal trajecten elk halfuur intercity’s, waar dat eerder een kwartier was. Opvallend genoeg rijden er vanaf december wél weer extra treinen tussen Utrecht en Eindhoven, en dus ook langs Den Bosch. Waar dat nu vier keer per uur is, worden dat weer de gebruikelijke zes treinen. Wat wel hetzelfde blijft, is de start van de avonddienstregeling om 20:00 uur.