Ontruiming Jongerencentrum De Poort is race tegen de klok

“Het is best emotioneel om met de jongeren je tweede huis te moeten demonteren”. Voor Paul Kuenen van Jongerencentrum De Poort in Den Bosch is het momenteel een race tegen de klok om het gebouw op 4 november ‘bezemschoon’ op te kunnen leveren.

De rechter bepaalde vorige week dat Stichting Jeugdwerk Maaspoort binnen twee weken het pand moet verlaten. Dat was de nieuwste ontwikkeling in het langlopende conflict tussen de gemeente en de stichting. De gemeente zegde eerder het vertrouwen in het bestuur op en legt het jongerenwerk in De Poort in handen van HambakenConnect.

'Niet afwachten'

Stichting Jeugdwerk Maaspoort is het daar niet mee eens en had om meer tijd gevraagd om alsnog tot een oplossing te kunnen komen waar alle partijen vrede mee kunnen hebben. “Maar dat kunnen we niet afwachten”, zegt bestuurslid Paul Kuenen. “Er zit momenteel weinig schot in het overleg en die deadline van 4 november ligt er. Dus we zijn vorige week meteen na de uitspraak van de rechter al begonnen met opruimen.”

Het wordt nog een hele klus om het pand op tijd leeg te krijgen want alle apparatuur en andere spullen die in tien jaar tijd een plek hebben gekregen, moeten nu weer worden verwijderd. Ook vrijdag was daar een groep van tien vrijwilligers druk mee bezig. “Misschien moeten we uiteindelijk maar vrienden en familie inschakelen, want het pand moet over een week ‘bezemschoon’ zijn”, zo legt Kuenen uit.

Steun van wijkraad

Stichting Jeugdwerk Maaspoort kan wel op de steun rekenen van de Wijkraad Maaspoort. Die heeft een brief gestuurd naar het college van B en W en de gemeenteraad uit onvrede met de gang van zaken. Volgens de wijkraad is de termijn van 14 dagen te kort om nog tot een minnelijke schikking te komen en kan er zo ook geen sprake zijn van een zorgvuldige ontruiming. Ook de wijkraad vraagt daarom om uitstel van anderhalve maand, zoals de Stichting Jeugdwerk Maaspoort zelf ook al had gevraagd.

“Onze wijkraad maakt zich ernstige zorgen over de toekomst van de jeugd in onze wijk die jarenlang van de deskundige hulpverlening hebben mogen gebruikmaken”, zo stelt de wijkraad in de brief aan de Bossche politiek.

'Ernstige zorgen'

Vier partijen trekken inmiddels ook aan de bel bij het college van B en W. PvdA, SP, Leefbaar ’s-Hertogenbosch en gewoon ge-DREVEN vinden ook dat er een redelijke termijn én overdracht moet komen. De continuïteit van het jongerenwerk mag niet verder in het geding komen, zo zeggen de partijen.

In de brief stellen ze het als volgt: “Wij maken ons ernstig zorgen over wat er nu gebeurt. In plaats van een warme overdracht van pand, inboedel en jongerenwerk is er sprake van een overhaast vertrek. Aangezien er geen overeenstemming is tussen de gemeente en de stichting over de inboedel wordt op het moment van schrijven de Poort ontdaan van de eigendommen van de Stichting Jeugdwerk Maaspoort. Op 4 november rest er niets anders dan een leeg pand waar voorlopig geen jongerenwerk uitgevoerd kan worden.”

advertentie Coronacijfers in jouw regio
Auto belandt in sloot in Heesch, bestuurder naar het ziekenhuis gebracht
ONGEVAL

Auto belandt in sloot in Heesch, bestuurder naar het ziekenhuis gebracht

ONGEVAL

Auto belandt in sloot in Heesch, bestuurder naar het ziekenhuis gebracht

Een vrouw is zaterdag aan het begin van de avond met haar auto in de sloot beland in de Mugheuvelstraat in Heesch. Dit gebeurde nadat ze mogelijk onwel werd.

WHV, Korloo en TC Loosbroek gaan verder als Sportclub Loosbroek
SPORTCLUB LOOSBROEK

WHV, Korloo en TC Loosbroek gaan verder als Sportclub Loosbroek

De drie Loosbroekse sportverenigingen WHV, Korloo en TC Loosbroek hebben zaterdag de naam van de nieuwe omnivereniging bekendgemaakt. De clubs gaan verder als Sportclub Loosbroek.

Man gewond naar het ziekenhuis na motorongeluk in Oss
MOTORONGEVAL

Man gewond naar het ziekenhuis na motorongeluk in Oss

Een motorrijder is zaterdagmiddag naar het ziekenhuis gebracht nadat hij op de Gewandeweg in Oss vanwege onbekende redenen ten val kwam.

Popronde komt voor het eerst naar Uden
POPRONDE

Popronde komt voor het eerst naar Uden

Het reizende muziekfestival Popronde komt binnenkort voor het eerst sinds zijn bestaan naar Uden. Op verschillende plekken in het dorp zoals de Pul en House of Beers zijn dan gratis optredens te vinden van een nieuwe generatie popartiesten.

Wethouder en sloopwerker als dirigent, het gebeurt bij concert Koninklijke Fanfare Sint Willibrord
MAESTRO

Wethouder en sloopwerker als dirigent, het gebeurt bij concert Koninklijke Fanfare Sint Willibrord

Niet een échte dirigent maar vijf publieke figuren uit het dorp nemen op zaterdag 8 oktober de baton in handen, als de Koninklijke Fanfare Sint Willibrord uit Heeswijk-Dinther met een concert het seizoen aftrapt waarin het 200 jaar bestaat.

Team WELYNQ gaat voor twee keer het behalen van de play-offs
EREDIVISIE TAFELTENNIS

Team WELYNQ gaat voor twee keer het behalen van de play-offs

Team WELYNQ van tafeltennisvereniging de Maashorst behaalde in het eerste seizoen in de Eredivisie twee keer de play-offs. Dit seizoen wil het team die prestatie minimaal evenaren.

advertentie Coronacijfers in jouw regio
Popronde komt voor het eerst naar Uden
POPRONDE

Popronde komt voor het eerst naar Uden

Het reizende muziekfestival Popronde komt binnenkort voor het eerst sinds zijn bestaan naar Uden. Op verschillende plekken in het dorp zoals de Pul en House of Beers zijn dan gratis optredens te vinden van een nieuwe generatie popartiesten.

Wethouder en sloopwerker als dirigent, het gebeurt bij concert Koninklijke Fanfare Sint Willibrord
MAESTRO

Wethouder en sloopwerker als dirigent, het gebeurt bij concert Koninklijke Fanfare Sint Willibrord

Niet een échte dirigent maar vijf publieke figuren uit het dorp nemen op zaterdag 8 oktober de baton in handen, als de Koninklijke Fanfare Sint Willibrord uit Heeswijk-Dinther met een concert het seizoen aftrapt waarin het 200 jaar bestaat.

Team WELYNQ gaat voor twee keer het behalen van de play-offs
EREDIVISIE TAFELTENNIS

Team WELYNQ gaat voor twee keer het behalen van de play-offs

Team WELYNQ van tafeltennisvereniging de Maashorst behaalde in het eerste seizoen in de Eredivisie twee keer de play-offs. Dit seizoen wil het team die prestatie minimaal evenaren.