Ook Nuland heeft dit jaar een kerststal
Den Bosch heeft er al jaren één, nu is er ook in Nuland een kerststal te bewonderen.
Herman Roelofs van de Nulandse kerk wil al jaren een kerststal in het dorp: “Ik ben echt fan van buitenkerststallen.” Aangezien Roelofs er naar eigen zeggen altijd alleen voor stond, kwam de kerststal er niet. Tot dit jaar.
Eigenlijk zou er een kerstfair rondom de kiosk gehouden worden. Die kon vanwege de coronamaatregelen niet door gaan. Wel gaf de commissie van de kiosk toestemming om de kerststal in de kiosk te plaatsen. Rondje Nuland, die mee zou werken aan de kerstfair, sloot zich samen met de Dorpsraad aan bij het initiatief. Daarnaast gaf de gemeente Den Bosch subsidie voor de kerststal. En nu staat de kerststal er dan, tot groot genoegen van Roelofs. “Zo’n kerststal is echt belangrijk voor de gemeenschapsvorming in het dorp.” Ook Gerard van Lokven van rondje Nuland is blij met het eindresultaat. “Toen ik er aan begon wist ik nog niet dat het zó mooi zou worden.”
De kerststal staat in de kiosk op het Sint Bernhardplein. Naast de stal staat ook een kerstboom waar mensen wensen in kunnen hangen. De kerststal is tot medio januari te bewonderen.