Ossenaar René Peters over 13e plaats op lijst CDA: “Ik heb gewoon goed gefunctioneerd”
René Peters uit Oss staat op de 13e plaats van de kandidatenlijst van het CDA voor de komende Tweede Kamerverkiezingen. De oud-wethouder stond in de aanloop naar de vorige verkiezingen nog op plaats drie.
Peters beaamt dat het inderdaad een stukje naar beneden is op de lijst maar blijft er ook nuchter onder: “Kijk, ik zie het als een teamsport. En ik kijk niet naar rugnummers maar naar basisplaatsen. Ik sta in ieder geval mooi op een verkiesbare plaats.” Peters wijst erop dat het maken van een kandidatenlijst een enorme klus is omdat er een afweging gemaakt moet worden tussen jong en oud, vernieuwing en ervaring en tussen de verschillende regio’s van de kandidaten: “De vorige keer kwam ik dan uit op plek drie, en dat was echt niet omdat ik zoveel beter was dan de nummers vier tot en met vijftien. Dat kwam er toen zo uit omdat je denkt daarmee het beste resultaat te halen. En dat gaan we nu met deze volgorde zien te doen.”
Als je niet functioneert dan sta je er niet op
René Peters, Tweede Kamerlid CDA
René Peters is zelf wel tevreden over zijn afgelopen periode in de Tweede Kamer: “En dat blijkt ook wel uit mijn plaats weer op de lijst. Want als je niet functioneert dan sta je er niet op, zo simpel is dat. Er zijn er honderden die het willen en er zijn er slechts enkelen die het kunnen.” Peters gaat er vanuit dat zijn partij zeker meer dan 13 zetels gaat halen bij de verkiezingen zodat hij daarna terugkeert in de Tweede Kamer.
De lijst wordt zoals al bekend aangevoerd door Hugo de Jonge met Pieter Omtzigt op de tweede plaats. De derde plek wordt ingenomen door Inge van Dijk, die onder meer wethouder was in Gemert-Bakel. Andere opvallende nieuwkomer op de lijst is tv-presentatrice Lucille Werner op de tiende plaats.