Plannen voor bouw 44 nieuwe woningen in Bernheze
Op drie locaties in de gemeente Bernheze liggen plannen om nieuwe woningen te bouwen. Het gaat om 19 woningen in Heeswijk-Dinther, 15 in Heesch en 10 in Nistelrode.
In Heeswijk-Dinther gaat het om de locatie Hoofdstraat 81b, waar vroeger materialenhandel Varpostal zat. Het is de bedoeling dat daar negentien woningen gaan verschijnen. Vier van deze woningen zullen in eerste instantie verhuurd worden met de mogelijkheid voor de huurders om het huis later, bijvoorbeeld wanneer er gespaard is, alsnog te kopen.
Op de Narcislaan 2 in Heesch zullen vijftien appartementen gebouwd worden. Het grootste deel is bedoeld voor de sociale huur. “Ik ben heel blij met zoveel appartementen in de sociale huursector. Er is echt behoefte aan”, zegt wethouder Pieter van Dieperbeek. Voorheen zat op die locatie de Hubo en ook Dichterbij gebruikte het pand een tijd als werkplaats.
In Nistelrode verschijnen tien grondgebonden woningen aan de Weijen 60-62 waar in het verleden een autogarage zat. Er zal een 2-onder-1 kap woning gebouwd worden, drie vrijstaande huizen in het middelduur segment en vijf vrijstaande huizen in het dure segment.
De bestemmingsplannen liggen ter inzage en zullen vervolgens ook nog moeten worden voorgelegd aan de gemeenteraad.