Rector Titus Brandsmalyceum stopt na jubileumjaar
Het Titus Brandsmalyceum bestaat honderd jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum worden het hele schooljaar verschillende activiteiten georganiseerd. Na het jubileumjaar gaat rector Tom Brocks met pensioen.
De school organiseert gedurende het schooljaar verschillende activiteiten voor leerlingen en docenten. Ook mensen die in de laatste honderd jaar op de school gewerkt of geleerd hebben zijn welkom bij de festiviteiten. Elke maand heeft een eigen thema zoals wetenschap, diversiteit of leiderschap. De activiteiten sluiten aan bij het thema van de maand.
Pensioen
Rector Tom Brocks is sinds 2006 rector. Na 16 jaar vindt hij het tijd om te stoppen. Hij vertelt dat het jubileumjaar een mooi moment is om met pensioen te gaan. Ondanks dit vooruitzicht gaat hij niet met tegenzin naar zijn werk. “Ik ga nog elke dag met plezier naar school. We hebben een prachtige school met enthousiaste docenten die de leerlingen veel te bieden hebben. Ik ben de dagen absoluut niet aan het aftellen, maar op een gegeven moment moet je een punt achter je carrière zetten.”
In gesprek met oud-leerlingen
Er worden niet alleen activiteiten georganiseerd. In mei 2023 brengt de school een jubileumboek uit. Oud-leerling Jos de Louw en docent Peet Kappen schrijven een boek over de geschiedenis van de school en de mensen die er ooit onderwijs volgden of gaven. In de aanloop naar het schrijven van het boek interviewt De Louw 21 mensen om portretten van te maken. Hij heeft al interviews met oud-rector Toon Jagers, Lilian Marijnissen en Harry de Winter samen met zijn broer opgenomen. Bijzonder vond De Louw het gesprek met CDA-politicus René Peters en zijn gezin. "René is een oud-leerling, zijn vrouw werkt als docent en teamleider op de school en hun dochter zit nog in de zesde klas." Na een aantal interviews werd hij aangespoord door zijn omgeving om de opnames als podcast uit te brengen. Nog niet alle interviews zijn gedaan, maar de eerste afleveringen van de podcast zijn al uitgebracht op Spotify, Youtube en http://tbl100.nl/.