Rottenrijk en Veldhazenrijk pakken uit met carnaval
De Veldhazen vieren hun 55-jarig bestaan met extra bekende artiesten. En in het Rottenrijk begint carnaval vrijdagavond met de mis, niet in de kerk maar in de feesttent.
Prins Michel van het Rottenrijk duikt er zelf volop in. En dat begint al door de handen uit de mouwen te steken voor het feest losbarst. De feesttent in Geffen staat dit jaar op een andere plek, namelijk vlakbij molen De Vlijt. "Het nieuwe evenemententerrein van Geffen", benoemt Michel van Nistelrooij, die komend weekend door het leven gaat als prins carnaval. Boet van Dijk van Stichting Horeca Geffen: "Het is eigenlijk een eerste test. We moesten vast weg van de oude locatie, want daar komen binnenkort woningen. Ik ben sowieso blij met de grond, want de vorige plek is nog nooit aangereden geweest."
De mis is in Geffen niet meer in de kerk, maar in bruin café bè de Meule. "Het is in deze tijd alleen maar mooi meegenomen dat ze de kerk niet warm hoeven te stoken. Bovendien is het een aanvulling op dit terrein", zegt de prins. "Ik ben trots op Geffen wat we hier allemaal bereiken. Het wordt zeker vijf dagen lang een mooi feestje."
Lith
De Snoeck in Lith wordt ook in gereedheid gebracht voor carnaval. De Veldhazen vieren hun 55-jarig jubileum. "We hebben heel bewust de afgelopen elf jaar gespaard om weer uit te kunnen pakken", vertelt Anke van Gaalen van CS De Veldhazen. Zo is er een goedgevuld programma met bezoek van onder meer de Vier Viltjes, smerrigdiskjockeys en de Partyfriex. "Voor alle doelgroepen is er iets extra's." De Veldhazen doen het in het weekend van 24 en 25 maart nog dunnetjes over met hun jubileumweekend.
Feestzanger René
Ook feestartiesten hebben een drukke tijd, zoals feestzanger René uit Herpen. De titel van zijn hit is ‘Ben sneller met m’n tong dan met m’n vingers.’ Hij bedoelt daarmee dat de telefoon steeds minder vaak gebruikt wordt om te bellen, maar alleen om te appen of sms'en. "Bel met mekaar. Dat is veel leuker en persoonlijker!", is zijn advies.