Schaijk loopt massaal uit voor eerste dorpspicknick: ‘Dit moeten ze ook in de winter doen’
De Pastoor van Winkelstraat in Schaijk is zondag omgetoverd tot een heuse picknickstraat. Verspreid over een tafel van zo’n honderd meter genieten de mensen van hun eigen meegebrachte eten en drinken.
De organisatie moest even geduld hebben, maar na twee jaar uitstel door corona kon het evenement doorgaan. “Eindelijk, we hebben hier naar uitgekeken. Het is altijd lastig in te schatten hoeveel mensen er komen. Maar het zit goed vol”, vertelt Jos Cornelissen van de werkgroep Natuurlijk Schaijk.
(Tekst loopt verder onder de video)
Een clubje oudere dames deelt koffie en krentenbollen uit aan anderen. “Het is leuk om mensen te ontmoeten. Ik vroeg mijn buurvrouw of ze meeging. Het is heel erg gezellig. Iedereen schuift bij elkaar aan.” Even later ontdekken de dames dat de jus d’orange niet meer op de tafel staat. “Ach, ik maak me daar niet druk om. Laat een ander ervan genieten.”
Een andere vrouw zit met haar hele familie aan tafel. “Het is prachtig. Ze moeten dit ook in de winter houden. Lekker bij een kampvuurtje en dan samen Jägermeister drinken. Nu ga ik genieten van mijn andere borreltje. Proost.”
De dorpspicknick is voor iedereen bedoeld. “Dat hebben we heel bewust gezegd. Iedereen is welkom. Ouderen, statushouders, families. Dat zien we ook terug. Iedereen zit door elkaar heen en praat met elkaar. Een geslaagde editie”, aldus Cornelissen.
Een uitgebreide reportage over de dorpspicknick is maandagavond te zien bij Dtv Maashorst.