Signaal vanuit Oss naar Den Haag om borstkankeronderzoek
Borstkankeronderzoek bij vrouwen moet weer zo spoedig mogelijk om de twee jaar plaatsvinden. Dat vindt de Osse gemeenteraad. De wethouder krijgt de opdracht mee om het belang kenbaar te maken in Den Haag.
Vanwege de coronacrisis is de reguliere zorg voor een gedeelte stil komen te liggen. Daarom heeft de staatssecretaris van Volksgezondheid besloten om de tijdsinterval voor het periodiek borstonderzoek voor vrouwen tijdelijk te verlengen van tweejaarlijks naar driejaarlijks. SP en PvdA dienden donderdagavond een motie in om dit terug te draaien. Omdat Oss daar zelf niets over te zeggen heeft, gaat het om een signaal naar de demissionair- en toekomstig staatssecretaris.
Een meerderheid van de raad steunde de motie. Sommige partijen, zoals het CDA, vonden het signaal afgeven niet nodig. "We nemen aan dat de staatssecretaris zelf een weloverwogen besluit neemt", zei raadslid Mari van Kilsdonk. "Er zijn nog genoeg andere zaken die door de coronacrisis ook achterstand hebben opgelopen."